17 Lipiec 2018 21:56
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów
Hotelarze i gastronomia w Poznaniu
Oddział Biała PodlaskaW dniach 28-29 września odbyła się szkolna wycieczka do Poznania dla klas technikum hotelarskiego oraz technikum usług gastronomicznych ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Celem wyjazdu była wizyta na Międzynarodowych Targach INVEST HOTEL i POLAGRA GASTRO oraz zapoznanie się z historią Poznania podczas zwiedzania najznamienitszych obiektów w mieście.

Pierwszego dnia, na terenie targów, młodzież mogła zobaczyć nowinki techniczne
ze świata hotelarstwa i poznawać międzynarodowe standardy ekskluzywnego wyposażenia hoteli-recepcji, pokojów oraz sprzętów służących do rekreacji i wypoczynku.

Niesamowitą przygodą była obserwacja zmagań konkursowych mistrzów carvingu, którzy z owoców i warzyw tworzyli na naszych oczach prawdziwe dzieła sztuki.

Drugi dzień wycieczki upłynął pod hasłem historii. Pierwszym punktem było zwiedzanie przestrzeni Ostrowa Tumskiego: budynek Psałterii, Kościół NMP, Katedra z miejscem pochówku pierwszych władców Polski, pozostałości I i II Katedry, wieniec kaplic m. in. Kaplica Górków, Złota Kaplica ze szczątkami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, a także Kaplica Królewska. Uczniowie byli bardzo zainteresowani informacjami przekazywanymi przez panią przewodnik, zadawano wiele pytań dodatkowych.

Kolejnym etapem zwiedzania był spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczyliśmy fasadę renesansowego Ratusza, Domki Budniczych, Pręgierz, Pomnik Bamberki, Wagę Miejską, Odwach, Pałac Działyńskich. O godzinie 12.00 obserwowaliśmy słynne koziołki, a potem Pałac Górków i Kościół Farny – jedną z najpiękniejszych barokowych świątyń w Polsce. Nie ominęliśmy też rzeźby Koziołków na Placu Kolegiackim i pomniku Św. Jana Nepomucena.

Na koniec zostawiliśmy wizytę w Starym Browarze, gdzie zapoznaliśmy się z jego historią. W drodze powrotnej przejechaliśmy obok Jeziora Maltańskiego, by po posiłku wyruszyć w powrotną drogę do Białej Podlaskiej.

Młodzież jednomyślnie uznała wycieczkę za bardzo udaną.

ZDZ zaprasza
Wygenerowano w sekund: 0.15 305,770 unikalne wizyty