17 Grudzień 2017 06:16
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów
Pokazy fizyczne na UMCS
Oddział Biała PodlaskaW dniu 27 września klasy:
IV- Technik pojazdów samochodowych, a także II i III LO uczestniczyły w pokazach fizycznych organizowanych przez Wydział Fizyki UMCS.
Pokazy dotyczyły mechaniki, akustyki, elektrostatyki i radioaktywności. Nasza młodzież brała czynny udział w prowadzonych doświadczeniach.
Pokazy poprzedzone były żywą lekcją historii w Państwowym Muzeum na Majdanku.

Hotelarze i gastronomia w Poznaniu
Oddział Biała PodlaskaW dniach 28-29 września odbyła się szkolna wycieczka do Poznania dla klas technikum hotelarskiego oraz technikum usług gastronomicznych ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Celem wyjazdu była wizyta na Międzynarodowych Targach INVEST HOTEL i POLAGRA GASTRO oraz zapoznanie się z historią Poznania podczas zwiedzania najznamienitszych obiektów w mieście.

Przeczytaj cały artykuł ze szczegółowym programem.


Logistycy w Trójmieście!!!
Oddział Biała PodlaskaUczniowie Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej, kształcący się w zawodzie technik logistyk, wzięli udział w dniach 26-29.09.2017r. w wycieczce przedmiotowej do Trójmiasta. Program wycieczki był bardzo napięty i bogaty w różnorodne atrakcje. Uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę z zakresu logistyki w transporcie lotniczym, morskim i kolejowym uczestnicząc w targach i zwiedzając przedsiębiorstwa. Podczas 4 dni wycieczki młodzież zwiedziła wiele interesujących miejsc, zarówno pod kątem zawodowym, jak i historycznym i krajoznawczo-turystycznym.

Przeczytaj cały artykuł ze szczegółowym programem.


70-lecie Zakładu Doskonalenia Zawodowego
21 wrześnie 2017 roku świętowaliśmy obchody 70-lecia istnienia Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie. Z tej okazji na deskach Teatru Muzycznego odbyła się gala, podczas której uhonorowano Pana Henryka Zacharuka, Dyrektora Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, a nauczycieli i pracowników naszej szkoły rubinowymi, złotymi i srebrnymi odznaczeniami za zasługi dla ZDZ. Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym.

Obchody uświetnił pokaz fryzur w wykonaniu uczennic szkół ZDZ oraz piękny koncert.
Świtaowy dzień Sybiraka
Oddział Biała Podlaska17 września obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939.

Tego dnia w całej Polsce jak również w naszym mieście wspominane są losy zesłanych na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.

17 września delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach dnia Sybiraka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. W parafii N.N.M.P przy ulicy Brzeskiej, następnie przemaszerowanie pod pomnik Sybiraków na ul. Brzeskiej, gdzie zostały złożone kwiaty przez delegację naszej szkoły.


Zebranie Rodziców klas I oraz zebranie Rady Rodziców
Oddział Biała PodlaskaWszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej
21-500 Biała Podlaska,
ul. Aleja Jana Pawła II 97,
tel. 83 3425651, 83 3436362,
e-mail:zdz@bialapodl.pl

Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018
Oddział Biała PodlaskaPrzed nami nowy rok szkolny, w którym wprowadzamy zaplanowane wcześniej zmiany w polskiej oświacie, oczekiwane przez rodziców, nauczycieli, uczniów i samorządowców.

Reforma edukacji wychodzi naprzeciw potrzebom większości Polaków, którzy chcą szkoły nowoczesnej, a jednocześnie silnie zakorzenionej w naszej tradycji. Zmiany są przemyślane i zaplanowane na wiele lat.

Zależy nam na tym, aby każdy uczeń, bez względu na to skąd pochodzi i jaki jest status materialny jego rodziców, miał dobrą szkołę i dobrą edukację. Reforma edukacji to nie tylko zmiana ustroju szkolnego. To także propozycja nowych rozwiązań w obszarze szkolnictwa zawodowego, silne powiązanie go z rynkiem pracy, zmiany w organizacji i funkcjonowaniu szkół oraz placówek oświatowych.

W przygotowanej przez nas publikacji zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania dotyczące nowego roku szkolnego 2017/2018. Wyjaśniamy, na czym polegają nowe rozwiązaniach zawarte w prawie oświatowym oraz przypominamy o już obowiązujących przepisach.

Zachęcamy rodziców do zapoznawania się ze statutami szkół swoich dzieci, z wewnątrzszkolnym systemem oceniania i programami realizowanymi przez szkołę.

W przypadku pytań lub wątpliwości dyrektor szkoły i nauczyciele są zawsze do dyspozycji rodziców oraz opiekunów.

XIX Lubelskiego Święta Chleba
Oddział Biała Podlaska10 września 2017 roku w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbył się konkurs w ramach XIX Lubelskiego Święta Chleba.

Celem było propagowanie idei wypieku regionalnych produktów ze składników z Regionu Lubelskiego.

Naszą szkołę w konkursie na najlepsze tradycyjne ciasto drożdżowe organizowanym przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego reprezentowały uczennice Dorota Trochonowicz i Agnieszka Tyszewska pod czujnym okiem prof. Elżbiety Jóźwik

Kiermasz używanych podręczników
Oddział Biała Podlaska W dniach 7 – 8 września 2017 roku na korytarzu szkolnym (parter) na każdej przerwie międzylekcyjnej odbędzie się kiermasz używanych podręczników szkolnych. Każdy uczeń może sprzedać własne podręczniki lub zakupić książki od koleżanek/kolegów.

Serdecznie zapraszają
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 W SZKOŁACH ZDZ im. K.K. BACZYŃSKIEGO w BIAŁEJ PODLASKIEJ
Oddział Biała Podlaska4 września zainaugorowano nowy rok szkolny w Szkołach ZDZ im. K.K. Baczyńskiego. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Pan Dyrektor Henryk Zacharuk powitał wszystkich zgromaczonych: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i znamienitych gości, którzy zechcieli zaszczycić szkołę swoją obecnością. Byli to: Starszy Wizytator Kuratorium w Lublinie Pan Marek Żelisko, Prezes Zarządu ZDZ w Lublinie Pan Bogdan Opoń i przedstawiciel Rady Rodziców Pan Daniel Romaniuk. Po oficjalnym powitaniu głos zabrał Pan Marek Żelisko, który w imieniu Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk przeczytał list, w którym przedstawiono założenia i cele nowej reformy edukacji. Następnie głos zabrał Pan Prezes Bogdan Opoń, który przypomniał wspaniałą tradycję i osiągnięcia Zakładu Doskonalenia Zawodowego, który w tym roku obchodzi jubileusz 70- lecia istnienia.

Pomimo, że był to 4 września zgromadzeni uczcili minutą ciszy wszystkich tych, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, w szczególności pamięć ponad 6 milionów Polaków.

Rozdano też stypendia najlepszym uczniom rozpoczynającym edukację w szkołach Baczyńskiego tym, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w gimnazjum i bardzo dobrze zdali egzamin gimnazjalny. Fundowanie takich stypendiów najlepszym uczniom na starcie ich nauki w tej szkole jest wieloletnią tradycją placówki. Takie stypendium będą otrzymywać do końca I semestru roku szkolnego 2017/2018.

Uroczystość zakończył występ Grupy Medialnej” Forte”, pod kierunkiem Pana Andrzeja Jędryczkowskiego.

78 rocznica wybuchu II wojny światowej
Oddział Biała Podlaska

1 września delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach w naszym mieście z okazji 78 rocznicy wybuchu II wojny Światowej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele św. Anny o godz. 10.30
Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali pod miejsce straceń na Plac Wolności, gdzie odbyło się uroczyste podniesienie flagi Państwowej, odegranie hymnu, oraz złożenie kwiatów przez delegację naszej szkoły.


ZDZ zaprasza
Wygenerowano w sekund: 0.05 180,913 unikalne wizyty