10 Lipiec 2020 23:17
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Informator na rok szkolny 2019/2020 - Strona I Informator na rok szkolny 2019/2020 - Strona II


Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów
Dzień Edukacji Narodowej 2016r.
Oddział Biała Podlaska

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”
J. Menander

    Ten cytat starożytnego greckiego poety był w tym roku mottem towarzyszącym uroczystej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowanej przez uczniów klas II Tfi, II Thp i IVTfi pod kierunkiem Anny Kowalik, Moniki Malesy i Agnieszki Jakoniuk.
Święto polskiej oświaty ustanowione zostało w 1773r. i jest ono powszechnie obchodzone we wszystkich instytucjach związanych z oświatą, a zwłaszcza w szkołach.

    Akademia była okazją do podziękowania wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły za trud i ogrom pracy włożony w proces kształcenia i wychowania młodego pokolenia.
Uczniowie w podziękowaniu za prace wręczyli Symboliczny Kwiatek, życzyli nauczycielom aby codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji podczas dobrze spełnionej misji, aby praca nauczyciela wychowawcy była nieustającą pasją, która motywuje uczniów do ciągłego rozwoju.

VII Międzynarodowe Targi Fryzjersko - Kosmetyczne w Warszawie
Oddział Biała Podlaska

W dniach 24, 25 września 2016r. młodzież naszych szkół uczestniczyła w VII Międzynarodowych Targach Fryzjersko-Kosmetycznych w Warszawie.

W ramach praktycznej nauki zawodu uczniowie wzięli udział w pokazach fryzjerów i stylistów zarówno z Polski jak i z zagranicy. Nieocenionym zródłem w doskonaleniu zawodowym kokazały się seminaria szkoleniowe, prowadzone przez międzynarodowych edukatorów, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów.
Uczniowie mięli możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami najlepszych firm z branży fryzjersko - kosmetycznej.

Firmy nie szczędziły próbek swoich kosmetyków, którymi chętnie obdarowywali zwiedzających, a naszą młodzież szczególnie.

Nie odbyło się bez selfie ze znanymi fryzjerami i artystami, np. Maciejem Maniewskim, Marią Korzeniowksą, Michałem Szpakiem, Patrycją Kazadi, Natalią Siwiec, Grażyną Wolszczak i innymi.

Należy podkreślić że Dyrekcja wsparła wyjazd finansowo, fundując przejazd i wejściówki, aby ucząca się w naszych szkołach młodzież zdobywała umiejętności na najwyższym poziomie, za co bardzo serdecznie dziękujemy i już myślimy o kolejnym wyjeździe na Targi do Katowic, które odbędzie się 26 i 27 listopada.

Wycieczka dla FORTE
Oddział Biała Podlaska

W dniu 20.09.2016r. odbyła się w naszej szkole wycieczka krajoznawczo-turystyczna tym razem ufundowana przez Dyrektora Szkoły naszej grupie medialnej Forte. Wycieczka odbyła się do Malowej Góry połączona ze spływem kajakowym do Krzyczewa i ogniskiem integracyjnym.

Wzięło w niej udział 18 uczniów. Uczniowie dzięki takim wycieczkom upowszechniają aktywny wypoczynek, sprawność fizyczną, kształtują potrzebę obcowania z przyrodą.

Dostrzegają wartości we własnej kulturze narodowej.

Ważnym elementem wychowania dla turystyki jest modelowanie określonego stylu wypoczynku i podróżowania, który ma ogromny wpływ na kształtowanie człowieka i przygotowanie go do życia w społeczeństwie.

Opiekunami wycieczki byli:
Agniszka Jakoniuk, Konstanty Kiryluk, Wiktor Laszuk

Spływ kajakowy
Oddział Biała Podlaska

W dniu 08.09.2016r odbyła się w naszej szkole wycieczka krajoznawczo-turystyczna „spływ kajakowy” z Malowej Góry do miejscowości Krzyczew pod nazwą „Aktywnym być to dłużej żyć”. Wycieczkę naszym uczniom ufundował Dyrektor Szkoły Pan Henryk Zacharuk.

Uczestnikami wycieczki byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Sportowcy, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych i zawodach sportowych. Celem spływu była promocja szlaku wodnego Krzna-Bug, upowszechnianie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki kajakarskiej, promocja walorów krajoznawczych, turystyki regionu, integracja grupy. Wycieczka miała charakter dydaktyczno–poznawczy. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę zdobytą na lekcjach historii, geografii i biologii. Założone cele edukacyjne zostały spełnione. Znakomita atmosfera przyczyniła się do lepszego poznania kolegów i koleżanek. Dopisała nam przepiękna pogoda, ale co dobre szybko się kończy tak jak i ten wyjazd.
Po ognisku grillowym i krótkim podsumowaniu wycieczki udaliśmy się w drogę powrotną.

Opiekunami wycieczki byli: Agnieszka Jakoniuk, Konstanty Kiryluk, Janusz Marczuk i Wiktor Laszuk.

Złote pióra 2016
Oddział Biała Podlaska

24.06.2016r w Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość wręczenie złotych i diamentowych piór najzdolniejszym uczniom Szkół z Białej Podlaskiej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji, kultury i sportu. Tradycyjnie na uroczystosci pojawili się uczniowie wraz z rodzicami i Dyrekcją Szkoły. Przemówienie Prezydenta Miasta było oficjalnym rozpoczęciem.
W kategori Szkół ponadgimnazjalnych trzech uczniów z naszej szkoły otrzymały złote pióra, a są to:

  • Kudewcz Klaudia - uczennica Technikum,
  • Michał Parafiński - uczeń Technikum,
  • Natalia Grudzińska - uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Więcej można przeczytać na Portalu informacyjnym biala24.pl

Nasi też tam byli!
Oddział Biała Podlaska

Znakomite ekspozycje, znakomite stylizacje, jeszcze bardziej znakomite pokazy i najznakomitsi mistrzowie fryzjerstwa z kraju i zagranicy. Tak było podczas 16 edycji Targów fryzjerów FORUM FRYZJERSTWA LOOK i FORUM KOSMETYKI BEAUTY VISION 2016 w Poznaniu.

DZIEŃ PATRONA W SZKOŁACH ZDZ
Oddział Biała Podlaska

DZIEŃ PATRONA W SZKOŁACH ZDZ
połączony z IV edycją Konkursu dla Gimnazjalistów
„Krzysztof Kamil Baczyński- poeta, żołnierz, czasu kurz…”
oraz  DNIEM  OTWARTYM

Dnia 22.04.2016 r. w Szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyła się wielka uroczystość – DZIEŃ PATRONA SZKOŁY. Obchody te połączone były z IV edycją Konkursu Recytatorskiego i Konkursu na prezentację multimedialną „Krzysztof Kamil Baczyński- poeta, żołnierz, czasu kurz…”, który przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Konkurs połączono z Dniem Otwartym. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 58 uczniów z 11 szkół, z czego do recytacji przystąpiło 43 uczniów z 11 szkół, a do prezentacji multimedialnej 15 uczniów z 4 szkół.

Serdecznie zapraszmy na dni otwarte!
Oddział Biała Podlaska

22 kwietnia 2016r. godz. 11.00 - 14.00
23 kwietnia 2016r. godz. 9.00 - 12.00

 
Dyrekcja i uczniowie Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego
i. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
mają zaszczyt zaprosić gimnazjalistów na dni otwarte!

Zapraszamy !!!
Biała Podlaska ul. Jana Pawła II nr 97

Targi Motor Show i Targi Techniki Motoryzacyjnej - Poznań
Oddział Biała Podlaska

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Techniki i Motoryzacji w Otrębusach. Pani Dyrektor Muzeum Motoryzacji przedstawiła  historię  pojazdów znajdujących się na ekspozycji. Następnie udaliśmy się do Poznania. Pani Przewodnik  oprowadzała nas po Starym Rynku. Uliczkami Poznania udaliśmy się do Starego Browaru. Następnie podziwialiśmy barokowy kościół farny pod wezwaniem Świętego Biskupa Męczennika.

 

Z młodej piersi się wyrwało...
Oddział Biała Podlaska

W szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Zamościu 18 marca 2016 roku w ramach Dnia Otwartego odbędzie się Festiwal Piosenki Wojskowej połączony z Konkursem Fryzjerskim. W części festiwalowej swoje umiejętności wokalne będą mogli zaprezentować uczniowie z zamojskich gimnazjów i z całego regionu. Uczestnicy przygotowują dwie piosenki o tematyce wojskowej.

W części fryzjerskiej wystąpią uczennice ZDZ z całego województwa. Najlepsze fryzjerki i utalentowani wokaliści mogą liczyć na wspaniałe nagrody i dyplomy. Całość przedsięwzięcia uświetni występ Nieetatowej Orkiestry Wojskowej.

Nasi uczniowie nagrodzeni na konkursie w Chełmie
Oddział Biała Podlaska

W dniu 1 kwietnia 2016 r. w budynku ZDZ w Chełmie odbyły się Dni Otwarte połączone z konkursami.
Uczennice Technikum w zawodzie żywienie i usługi gastronomiczne Kinga Dybul z klasy II i Anna Samociuk z klasy III tkp wraz z opiekunką Elżbietą Joźwik wzięły udział w konkursie gastronomicznym.

ZDZ zaprasza
Wygenerowano w sekund: 0.22 778,373 unikalne wizyty