17 Lipiec 2018 22:03
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów
Spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta
Oddział Biała PodlaskaJuż tradycją naszej szkoły stały się spotkania z Panią Jolantą Marczuk Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta. W spotkaniu 29 listopada uczestniczyli uczniowie klas pierszych Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Branżowej Szkoły Zawodowej I Stopnia. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat praw konsumenta. Uczniowie uzyskali informację o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej, głównych zadaniach instytucji stojących na straży przestrzegania praw konsumenta Pani Rzecznik wyjaśniła procedurę składania reklamacji, jak również różnicę pomiędzy gwarancją, a rękojmią. Omówiła problemy wynikające z zawierania umów na odległość i poza lokalem. Na koniec Pani Jolanta Marczuk zwróciła się do uczniówz apelem wyczulenia osób starszych - dziadków, rodziców aby z rozwagą podchodziły do różnych ofert telefonicznych czy pokazów na których oferuje się towary, zwróciła również uwagę na fakt, że trzeba zawsze przed podpisaniem umowy kupna - sprzedaży zapoznac się dokładnie z jej treścią.

Młodzi ludzie byli bardzo aktywni i pytali o wiele spraw, które w istotny sposób ich zaciekawiły. Dopytywali się jaki mają czas zwrotu zakupionego towaru w internecie ? Czy można oddać pełnowartościowy towar zakupiony w sklepie internetowym? Czy można reklamować towar, który został zakupiony w promocji czy na wyprzedaży, oraz jakie prawa ma konsument kupujący rzeczy używane.

Zgodnie ze słowami J.F Kennedy'ego "Komsumenci to my wszyscy" każdy z nas uczestnicząc w codziennym dokonywaniu zakupów jest konsumentem i ważne jest żebyśmy znali swoje prawa.
Dziękujemy Pani Jolancie Marczuk - Miejskiemu Rzecznikowi Praw Konsumenta za przeprowadzenie prelekcji na temat praw konsumenta. Inicjatorem spotkania była Pani Agnieszka Jakoniuk.

Radio Biper z uczniami ZDZ
Oddział Biała PodlaskaGrupa medialna, klasy 2 AC, uczestniczyła 27 listopada w warsztatach z dziennikarzem Radia Biper – Mariuszem Maksymiukiem. Opowiedział on młodzieży o pracy w lokalnych mediach, zaprezentował sprzęt potrzebny w pracy, zdradził pewne tajniki dziennikarstwa, udzielał pomocnych rad i zachęcał do współpracy. Uczniowie ponadto dostali od dziennikarza swoje pierwsze, poważne zadanie dziennikarskie. Kolejne spotkanie już wkrótce.


Szkolenie fryzjerskie MATRIX
Oddział Biała Podlaska

W dniach 13 i 14 listopada w naszej szkole odbyły się szkolenia fryzjerskie pod patronatem firmy MATRIX. Prowadzący szkolenie, Tomasz Gniatowski jest doświadczonym edukatorem wyróżniającym się ogromną wiedzą, techniką w dziedzinie koloryzacji włosów. Pierwszy dzień szkolenia dotyczył koloryzacji globalnej ABC koloru. Drugi dzień opierał się na blondach specjalnych ABC blondu.

Szkolenia skierowane były do uczniów klas o profilu fryzjerskim. Były one stępem w świat koloryzacji MATRIX. Interaktywna formuła ułatwiła poznanie wiedzy o koloryzacji. Warszataty praktyczne pozwoliły dokładnie poznać rezultaty kolorystyczne:

  • reguły kolorymatrii;
  • wysokośći tonu;
  • podkłady rozjaśniające i neutralizacja;
  • pigmentacja i włosy siwe;
  • koloryzacja trwała oraz ton w ton.

Szkolenie KREATYWNE BLONDY dedykowane było uczniom, którzy rozwijają swoje umiejętności perfekcyjnych blondów. Dzięki temu uczniowie zdobyli wiedzę, która pozwoli:

  • diagnozować potrzeby klientów;
  • spełniać największe marzenia klientek;
  • oferować najnowsze techniki koloryzacji.

Po ukończeniu szkoleń każdy uczestnik otrzymał CERTYFIKAT ABC koloru i ABC blondu.
Takie szkolenia inspirują uczniów do tworzenia. Stają się przygodą i otwierają oczy na świat fryzjerstwa.

Zwiedzaliśmy stolicę
Oddział Biała PodlaskaW piątek przedstawiciele szkół ZDZ wczesnym rankiem wyruszyli na podbój stolicy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie SEJMU. Towarzyszył nam poseł Marcin Duszek, który wzbogacał wypowiedzi pani przewodnik o historie prosto z ławy sejmowej.

Drugim punktem wycieczki było Muzeum Żydów Polskich Pollin. Tu wędrowaliśmy w czasie od X do XXI wieku i poznawaliśmy historię Żydów na terenie Polski.

Ostatnim przed podróżą do domu, punktem programu wycieczki, był spektakl „Dopalacze” w Teatrze Kamienica.

"Narodowe Święto Niepodległości"
Oddział Biała PodlaskaŚwięto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 po 123 latach zaborów (1795 - 1918).

11 listopada delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach tego najważniejszego święta narodowego.
W naszym mieście uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 10 w parafii N.N.M.P przy ulicy Brzeskiej.

Następnie nastąpił przemarsz na Plac Wolności pod pomnik Orła Niepodległości, gdzie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej, odśpiewanie hymnu polskiego, wystąpienie Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuk i odczytanie apelu pamięci.

Zwieńczeniem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem Orła Niepodległości przez delegację naszej szkoły.


Wideoczat z historią
Oddział Biała Podlaska23 października w ramach lekcji historii uczniowie klas I uczestniczyli w wideoczacie z historią, przygotowanym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN. Goście w studio IPN-tv próbowali odpowiedzieć na pytanie: ,, Czy po 54 latach po śmierci Józefa Franczaka ps. ,,Laluś"- walka miała sens?"

Głos w dyskusji zabrali m.in.:
Prof. Tomasz Panfil
Marek Franczak- syn Józefa Franczaka
Dariusz Walusiak- reżyser filmu pt. „Mój przyjaciel „Laluś"."

Uczniowie przysłuchując się dyskusji mogli podczas czatu zadawać pytania, na które chętnie odpowiadano.
Była to lekcja historii przeprowadzona metoda nowatorską, w której uczniowie i nauczyciele mogli osobiście zasięgnąć informacji od znawców tematu, przy jednoczesnym wykorzystaniu najnowszych zdobyczy techniki.

Hair Forum Poland 2017
Oddział Biała PodlaskaPo raz czwarty uczennice szkół ZDZ im. K.K. Baczyńskiego mogły być świadkiem ważnego wydarzenia w branży fryzjerskiej- Hair Forum Poland. W dniach 21-22 października młodzież uczestniczyła w spotkaniach i pokazach największych autorytetow we fryzjerstwie, zarówno z kraju jak i z zagranicy. Wśród największych gwiazd wystąpili: Christophe Gaillent, Maria Korzeniowska i jej Visionaries Artistic Team, Pivot Point, Gnatyshyn Academy, Marta Robak.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpił Guy Tang, gwiazda we fryzjerstwie światowego formatu!

W sobotę i w niedzielę można było przez cały dzień pracować pod czujnym okiem edukatorów i konsultantów. Uczniowie mieli do dyspozycji główki fryzjerskie, akcesoria i sprzęt. W strefie ucznia pojąwili się mistrzowie zawodu, min. Schmidt&Wierzbicki, którzy dzielili się pomysłami, zarażając pasja do zawodu.

Dzień Edukacji Narodowej
Oddział Biała Podlaska„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Święto polskiej oświaty zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. i upamiętnia powołaną do życia przez króla Stanisława Poniatowskiego Komisję Edukacji Narodowej w 1773 r.
Obchody w Szkołach im. K. K. Baczyńskiego związane z Dniem Edukacji Narodowej i Święta Pracownika ZDZ zorganizowano 13 października w hali sportowo-widowiskowej.

W części oficjalnej głos zabrał pan Dyrektor Henryk Zacharuk, który przywitał znakomitych gości, pana posła Marcina Duszka, księdza proboszcza Mariana Daniluka, pana Karola Sudewicza dyrektora CKiW w Roskoszy oraz przewodniczącego Rady Rodziców pana Daniela Romaniuka. Złożył życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły, podziękował za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Zostały wręczone nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom i pracownikom szkoły.

Część artystyczną przygotowała młodzież pod okiem nauczycieli Agnieszki Jakoniuk, Anny Kowalik i Moniki Malesy.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności, aby wykonywana praca była nieustającą pasją, która motywuje do ciągłego rozwoju.


Pokazy fizyczne na UMCS
Oddział Biała PodlaskaW dniu 27 września klasy:
IV- Technik pojazdów samochodowych, a także II i III LO uczestniczyły w pokazach fizycznych organizowanych przez Wydział Fizyki UMCS.
Pokazy dotyczyły mechaniki, akustyki, elektrostatyki i radioaktywności. Nasza młodzież brała czynny udział w prowadzonych doświadczeniach.
Pokazy poprzedzone były żywą lekcją historii w Państwowym Muzeum na Majdanku.

Hotelarze i gastronomia w Poznaniu
Oddział Biała PodlaskaW dniach 28-29 września odbyła się szkolna wycieczka do Poznania dla klas technikum hotelarskiego oraz technikum usług gastronomicznych ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Celem wyjazdu była wizyta na Międzynarodowych Targach INVEST HOTEL i POLAGRA GASTRO oraz zapoznanie się z historią Poznania podczas zwiedzania najznamienitszych obiektów w mieście.

Przeczytaj cały artykuł ze szczegółowym programem.


Logistycy w Trójmieście!!!
Oddział Biała PodlaskaUczniowie Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej, kształcący się w zawodzie technik logistyk, wzięli udział w dniach 26-29.09.2017r. w wycieczce przedmiotowej do Trójmiasta. Program wycieczki był bardzo napięty i bogaty w różnorodne atrakcje. Uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę z zakresu logistyki w transporcie lotniczym, morskim i kolejowym uczestnicząc w targach i zwiedzając przedsiębiorstwa. Podczas 4 dni wycieczki młodzież zwiedziła wiele interesujących miejsc, zarówno pod kątem zawodowym, jak i historycznym i krajoznawczo-turystycznym.

Przeczytaj cały artykuł ze szczegółowym programem.


ZDZ zaprasza
Wygenerowano w sekund: 0.08 305,788 unikalne wizyty