20 Kwiecień 2019 09:10
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Informator na rok szkolny 2019/2020 - Strona I Informator na rok szkolny 2019/2020 - Strona II


Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów
Motor Show i TTM czyli Targi Techniki Motoryzacyjnej
Oddział Biała PodlaskaW dniach od 6 do 7 kwietnia uczniowie klas Technikum mieli możliwość wyjazdu do Poznania na największe w Polsce targi samochodowe Motor Show i TTM czyli Targi Techniki Motoryzacyjnej. W tym roku odwiedziło targi 151 437 miłośników motoryzacji, którzy przemierzając 15 pawilonów mogli zobaczyć 170 wystawców, 60 motoryzacyjnych premier i 10 pojazdów koncepcyjnych. Poznań Motor Show to wydarzenie, które odbyło się w tym roku pod hasłem „Motoryzacja jutra”. Czy użytkownicy dróg przekonają się do pojazdów elektrycznych, hybryd plug-in? Ogromne oblężenie oglądających zastaliśmy na stanowisku Tesli. Te samochody elektryczne mają duży zasięg i dużą prędkość maksymalną. W legendarnym pawilonie z iglicą zaaranżowano stefę Videoblogerów Motoryzacyjnych. Mercedes-benz zprezentowal nowego CLS-a i S-klasę coupe. Każdy chętny mógł się przejechać po torze elektrycznym Smartem. Salon samochodowy i motocyklowy wzbudzał najwięcej emocji wśród modzieży. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat wyposażenia warsztatów samochodowych, części zamiennych i procesów napraw.

Opiekunowie grupy
Marek Głowacki
Grzegorz Michaluk

Konkurs Piosenki Językowej dla uczniów gimnazjów miasta Biała Podlaska
Oddział Biała Podlaska23 marca 2018 r. Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej oraz Grupa Medialna „FORTE” już po raz szósty zorganizowały Konkurs Piosenki Językowej dla uczniów gimnazjów miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego pod hasłem „Moje serce to jest muzyk…”. Konkurs połączony był z dniem otwartym szkół ZDZ.
Do konkursu zgłoszono 21 wykonawców z 13 szkół, którzy wykonali na scenie 21 piosenek śpiewanych w językach angielskim i rosyjskim.

Konkurs otworzył oficjalnie Dyrektor szkół ZDZ w białej Podlaskiej Henryk Zacharuk. Następnie przewodniczący jury omówił przebieg konkursu. Po tym wstępie rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, które w tym roku stały na bardzo wysokim poziomie.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie:
• p. Alicja Torba
• p. Aleksandra Weremiuk
• p. Izabela Maziejuk
• p. Andrzej Jędryczkowski – przewodniczący jury

Najlepsi wykonawcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali dyplomy oraz podziękowania za uczestnictwo w konkursie.
Nagrody sponsorowali:
• Dyrektor Szkół ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
• Wydawnictwo Pearson

Laureaci konkursu:
• I miejsce – Agata Arasymowicz – Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej – opiekun Andrzej Maziejuk
• II miejsce – Maciej Golba – Zespół Szkół w Łomazach – SP im. T. Kosciuszki – opiekun Katarzyna Bańkowska
• III miejsce – Aleksandra Hryciuk – Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej podlaskiej – opiekun Aleksandra Brzezińska
• Wyróżnienie – Michalina Artecka – Zespół placówek Oświatowych w Chotyłowie – Publiczne Gimnazjum im. T. Kościuszki – opiekun Joanna Juszczuk, Mariusz Polak
• Nagroda specjalna GM FORTE – Aleksandra Bartoszek – Publiczne Gimnazjum w Ciciborze Dużym – opiekun Aneta Szokało, Krzysztof Olesiejuk

Obsługę techniczną, medialną, prowadzenie konkursu oraz występ w przerwie na obrady jury zapewniła Grupa Medialna „Forte” działająca w szkołach im K. K. Barczyńskiego.
Konkurs recytatorski
Oddział Biała PodlaskaDziś w Baczyńskim kolejne wielkie święto! A to za sprawą konkursu recytatorskiego poezji naszego patrona-Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Była to już III edycja, tym razem pod hasłem „Trzeba umieć ludzi pokochać...”
W zmaganiach brali udział uczniowie wszystkich typów szkół, a najlepsi okazali się:

I miejsce Marek Darczuk
II miejsce Beata Kowieska
III miejsce Klaudia Myśliwiec
wyróżnienie otrzymała Daria Naumiuk.

Konkurs uświetnił szkolny zespół FORTE.
Gratulujemy!

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Oddział Biała Podlaska4 marca delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku święto to obchodzone było już po raz ósmy. Ustanowione ono zostało dla uczczenia pamięci "Żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia". Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele N.N.M.P przy ulicy Brzeskiej, następnie przemarsz pod tablicę poświęconą "Żołnierzom Wyklętym", która znajduje się na budynku Zakładu Karnego przy ul. Prostej gdzie zostały złożone kwiaty przez delegację naszej szkoły. Pan Prezydent Dariusz Stefaniuk podczas swojego wystąpienia odczytał list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do uczestników obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a następnie przypomniał zgromadzonym, że o Żołnierzach Niezłomnych miasto pamięta nie tylko w jeden dzień w roku.


XIV Konkurs Fryzjerski w szkołach ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
Oddział Biała Podlaska2 marca w ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbył się XIV Konkurs Fryzjerski. W tym roku motywem przewodnim była „czerwień króluje, rozbudza zmysły, inspiruje …”.

Wyróźnienia:
I wyróżnienie: Marina Aleksandrowa (Brzeski Państwowy Koledż Sfery Obsługi),
II wyróżnienie: Monika Stefaniuk (Technikum ZDZ w Białej Podlaskiej),
III wyróżnienie: Monika Kulisz (Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ w Lublinie),
IV wyróżnienie: Magdalena Kowal (Technikum ZDZ w Tomaszowie Lubelskim),
V wyróżnienie: Oksana Roman (Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ w Chemie),
VI wyróżnienie: Wiktoria Łygan (Technikum ZDZ w Zamościu),
VII wyróżnienie: Angelika Czerwonka (Technikum ZDZ w Kraśniku)

Nagroda prezesa:
Gabriela Denisiuk (Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ w Białej Podlaskiej)

Nagroda dyrektora Henryka Zacharuka:
Paulina Derlukiewicz (Technikum ZDZ w Białej Podlaskiej)

Wouczery:
Sandra Golanko (Technikum ZDZ w Białej Podlaskiej),
Aldona Gołdys (Technikum ZDZ w Wyszkowie)

Staż:
Paulina Tabor (Technikum ZDZ w Hrubieszowie)

Konkurs nie istniał by bez sponsorów, a tych z roku na rok przybywa, już cenne nagrody stają się coraz bardziej wartościowe i prestiżowe.Szkolny Konkurs Recytatorski poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
Oddział Biała Podlaska
"Trzeba umieć ludzi pokochać…"

1. Organizatorzy Konkursu:
Organizatorami konkursu są: Edyta Cieślicka, Teresa Lewczyk i Andrzej Jędryczkowski.

2. Cele konkursu:
• Popularyzacja poezji K. K. Baczyńskiego;
• Upamiętnienie rocznicy urodzin poety;
• Poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka;
• Krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia;
• Rozwijanie zainteresowań literackich.

3. Uczestnicy konkursu:
Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Szkoły Branżowej I st. Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.

4. Zasady konkursu:
Konkurs przeprowadzony będzie w formie recytacji. Uczestnicy przygotują po jednym utworze K. K. Baczyńskiego z listy dołączonej do Regulaminu. Czas prezentacji nie powinien przekroczyć 5 min.

5. Jury przy ocenie będzie brało pod uwagę:
• Stopień opanowania tekstu;
• Dykcję;
• Trafność interpretacji;
• Ogólny wyraz artystyczny.

6. Przebieg konkursu:
Konkurs odbędzie się 8 marca 2018r. o godz. 10.00 w hali sportowej budynku szkoły przy ul. Al. Jana Pawła II 97 w Białej Podlaskiej. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły.
KONKURS - Drodzy Nauczyciele i Uczniowie
Oddział Biała PodlaskaDyrektor, grono pedagogiczne oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych na konkurs piosenki obcojęzycznej pt. „Moje serce to jest muzyk…”, który odbędzie się dn. 23 marca 2018 r. o godz. 1100 w hali sportowo-widowiskowej Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej.
Uczestnicy konkursu, a także inni uczniowie z Państwa szkół, będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.
Na finalistów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.
Poniżej regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa.

Serdecznie zapraszamy
Regulamin konkursuKarta zgłoszeniowa
Zapraszamy na XIV Edycję konkursu fryzjerskiego
Studniówka 2018 - ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
Z najlepszymi życzeniami. Wesołych Świąt
Wspaniałych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia
ZDZ zaprasza
Wygenerowano w sekund: 0.06 440,616 unikalne wizyty