17 Grudzień 2017 06:20
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów
Studniówka 2017
Oddział Biała Podlaska

   W piękny zimowy wieczór uczniowie Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego punktualnie o godz. 18:00 rozpoczęli bal nad bale - studniówkę 2017 r. Młodzież klas IV tfI, IV tkp, IIIac zdenerwowana, ale uśmiechnięta i wspaniale się prezentująca rozpoczęła swój pierwszy bal. Dziewczęta w pięknych sukniach, a chłopcy w garniturach i muchach nie przypominali tych dzieciaków ze szkolnej ławki.

Eliminacje Regionalne V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych
Oddział Biała Podlaska

W dniu 12 listopada 2016 r. uczniowie klasy III THP Technikum ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej uczestniczyli w eliminacjach regionalnych w Lublinie. Nasza Szkoła wystawiła dwa zespoły: Paweł Babkiewicz, Wojciech Kozioł - drużyna „WIND PERFORMANCE” oraz Bartłomiej Kukawski, Maciej Trociuk – drużyna „TERMINATOR” Drużyna „TERMINATOR” zakwalifikowała się do finału w Warszawie zajmując w kategorii „SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE” I miejsce w klasyfikacji generalnej. Turbina wykonana przez uczniów uzyskała imponujące parametry mocy i prędkości obrotowej. Drużynie „WIND PERFORMANCE” udało się zająć I miejsce w kategorii „moment obrotowy” przy zatrzymanym wale turbiny. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował mgr inż. Grzegorz Michaluk.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za wsparcie i okazaną pomoc.

Akademia z okazji Święta Niepodległości
Oddział Biała Podlaska

9 listopada 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowali uczniowie Technikum i Liceum Ogólnokształcącego ZDZ pod kierunkiem nauczycieli: Edyty Cieślickiej, Anny Chmiel, Izabeli Maziejuk, Andrzeja Jędryczkowskiego. Uroczystość uświetnił występ grupy medialnej Forte. Akademia była doskonalą lekcją historii oraz okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń z dziejów Polski od okresu rozbiorów aż po odzyskanie niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości
Oddział Biała Podlaska

Święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.

    Jak co roku delegacja naszej szkoły wzięła udział w miejskiej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą Świętą odprawioną w intencji ojczyzny w kościele N.N.M.P przy ul. Brzeskiej. Następnie przemarsz na Plac Wolności pod pomnik Orła niepodległości, gdzie zostały złożone kwiaty przez uczniów Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego.

Licealiada w ZDZ
Oddział Biała Podlaska

W dniu 4 listopada 2016 r. w Szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyły się zawody – Finał Miasta Biała Podlaska w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców - Licealiada

Grano systemem pucharowym (radziecki) do trzech wygranych setów.

Kolejność miejsc dziewczęta:
1. Ewelina Tymińska IV LO Biała Podl
2. Kamila Olifchfwirowicz ZSZ Nr 1 Biała Podl
3. Karolina Najdyhor ZSZ Nr 1 Biała Podl
4. Anita Mirończuk Szkoły ZDZ Biała Podl
5-6. Paulina Antybożec
Agata Piątkowska
ZSZ Nr 1 Biała Podl
IV LO Biała Podl
7-8. Kamila Lubaszewska
Karolina Adamczyk
II LO Biała Podl
IV LO Biała Podl
9-12. Paulina Wirtek
Karolina Jurek
Julia Czemierowska
Paulina Łobejko
ZSZ Nr 2 Biała Podl
Szkoły ZDZ Biała Podl
I LO Biała Podl
ZSZ Nr 2 Biała Podl
13-16. Daniela Romaniuk
Natalia Alikowska
Julia Flis
Karolina Popławska
Szkoły ZDZ Biała Podl
II LO Biała Podl
ZSZ Nr 2 Biała Podl
Kat LO Biała Podl
Kolejność miejsc chłopcy:
1. Łukasz Naumiuk Szkoły ZDZ Biała Podl
2. Konrad Chwedoruk Szkoły ZDZ Biała Podl
3. Piotr Woszczyk ZSZ Nr 1 Biała Podl
4. Mateusz Borodziuik ZSZ Nr 2 Biała Podl
5-6. Mateusz Fila
Paweł Jankowski
ZS ZDZ Biała Podl
ZSZ Nr 2 Biała Podl
7-8. Dawid Ustymowicz
Karol Zaraziński
Szkoły ZDZ Biała Podl
I LO Biała Podl
9-12. Wiktor Szyc
Filip Chilczuk
Marcin Myć
Jakub Łukaszuk
I LO Biała Podl
IV LO Biała Podl
ZSZ Nr 1 Biała Podl
Rzem. ZSZ Biała Podl
13-17. Radosław Laszuk
Jan Derkacz
Bartłomiej Stefaniuk
Kacper Brygoła
Rafał Denis
Piotr Butryn
Rafał Nuszkaluk
Rzem ZSZ Biała Podl
II LO Biała Podl
ZSZ Nr 1 Biała Podl
IV LO Biała Podl
IV LO Biała Podl
II LO Biała Podl
Rzem. ZSZ Biała Podl

Dzień Edukacji Narodowej 2016r.
Oddział Biała Podlaska

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”
J. Menander

    Ten cytat starożytnego greckiego poety był w tym roku mottem towarzyszącym uroczystej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowanej przez uczniów klas II Tfi, II Thp i IVTfi pod kierunkiem Anny Kowalik, Moniki Malesy i Agnieszki Jakoniuk.
Święto polskiej oświaty ustanowione zostało w 1773r. i jest ono powszechnie obchodzone we wszystkich instytucjach związanych z oświatą, a zwłaszcza w szkołach.

    Akademia była okazją do podziękowania wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły za trud i ogrom pracy włożony w proces kształcenia i wychowania młodego pokolenia.
Uczniowie w podziękowaniu za prace wręczyli Symboliczny Kwiatek, życzyli nauczycielom aby codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji podczas dobrze spełnionej misji, aby praca nauczyciela wychowawcy była nieustającą pasją, która motywuje uczniów do ciągłego rozwoju.

VII Międzynarodowe Targi Fryzjersko - Kosmetyczne w Warszawie
Oddział Biała Podlaska

W dniach 24, 25 września 2016r. młodzież naszych szkół uczestniczyła w VII Międzynarodowych Targach Fryzjersko-Kosmetycznych w Warszawie.

W ramach praktycznej nauki zawodu uczniowie wzięli udział w pokazach fryzjerów i stylistów zarówno z Polski jak i z zagranicy. Nieocenionym zródłem w doskonaleniu zawodowym kokazały się seminaria szkoleniowe, prowadzone przez międzynarodowych edukatorów, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów.
Uczniowie mięli możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami najlepszych firm z branży fryzjersko - kosmetycznej.

Firmy nie szczędziły próbek swoich kosmetyków, którymi chętnie obdarowywali zwiedzających, a naszą młodzież szczególnie.

Nie odbyło się bez selfie ze znanymi fryzjerami i artystami, np. Maciejem Maniewskim, Marią Korzeniowksą, Michałem Szpakiem, Patrycją Kazadi, Natalią Siwiec, Grażyną Wolszczak i innymi.

Należy podkreślić że Dyrekcja wsparła wyjazd finansowo, fundując przejazd i wejściówki, aby ucząca się w naszych szkołach młodzież zdobywała umiejętności na najwyższym poziomie, za co bardzo serdecznie dziękujemy i już myślimy o kolejnym wyjeździe na Targi do Katowic, które odbędzie się 26 i 27 listopada.

Wycieczka dla FORTE
Oddział Biała Podlaska

W dniu 20.09.2016r. odbyła się w naszej szkole wycieczka krajoznawczo-turystyczna tym razem ufundowana przez Dyrektora Szkoły naszej grupie medialnej Forte. Wycieczka odbyła się do Malowej Góry połączona ze spływem kajakowym do Krzyczewa i ogniskiem integracyjnym.

Wzięło w niej udział 18 uczniów. Uczniowie dzięki takim wycieczkom upowszechniają aktywny wypoczynek, sprawność fizyczną, kształtują potrzebę obcowania z przyrodą.

Dostrzegają wartości we własnej kulturze narodowej.

Ważnym elementem wychowania dla turystyki jest modelowanie określonego stylu wypoczynku i podróżowania, który ma ogromny wpływ na kształtowanie człowieka i przygotowanie go do życia w społeczeństwie.

Opiekunami wycieczki byli:
Agniszka Jakoniuk, Konstanty Kiryluk, Wiktor Laszuk

Spływ kajakowy
Oddział Biała Podlaska

W dniu 08.09.2016r odbyła się w naszej szkole wycieczka krajoznawczo-turystyczna „spływ kajakowy” z Malowej Góry do miejscowości Krzyczew pod nazwą „Aktywnym być to dłużej żyć”. Wycieczkę naszym uczniom ufundował Dyrektor Szkoły Pan Henryk Zacharuk.

Uczestnikami wycieczki byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Sportowcy, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych i zawodach sportowych. Celem spływu była promocja szlaku wodnego Krzna-Bug, upowszechnianie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki kajakarskiej, promocja walorów krajoznawczych, turystyki regionu, integracja grupy. Wycieczka miała charakter dydaktyczno–poznawczy. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę zdobytą na lekcjach historii, geografii i biologii. Założone cele edukacyjne zostały spełnione. Znakomita atmosfera przyczyniła się do lepszego poznania kolegów i koleżanek. Dopisała nam przepiękna pogoda, ale co dobre szybko się kończy tak jak i ten wyjazd.
Po ognisku grillowym i krótkim podsumowaniu wycieczki udaliśmy się w drogę powrotną.

Opiekunami wycieczki byli: Agnieszka Jakoniuk, Konstanty Kiryluk, Janusz Marczuk i Wiktor Laszuk.

Złote pióra 2016
Oddział Biała Podlaska

24.06.2016r w Urzędzie Miasta odbyła się uroczystość wręczenie złotych i diamentowych piór najzdolniejszym uczniom Szkół z Białej Podlaskiej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji, kultury i sportu. Tradycyjnie na uroczystosci pojawili się uczniowie wraz z rodzicami i Dyrekcją Szkoły. Przemówienie Prezydenta Miasta było oficjalnym rozpoczęciem.
W kategori Szkół ponadgimnazjalnych trzech uczniów z naszej szkoły otrzymały złote pióra, a są to:

  • Kudewcz Klaudia - uczennica Technikum,
  • Michał Parafiński - uczeń Technikum,
  • Natalia Grudzińska - uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Więcej można przeczytać na Portalu informacyjnym biala24.pl

Nasi też tam byli!
Oddział Biała Podlaska

Znakomite ekspozycje, znakomite stylizacje, jeszcze bardziej znakomite pokazy i najznakomitsi mistrzowie fryzjerstwa z kraju i zagranicy. Tak było podczas 16 edycji Targów fryzjerów FORUM FRYZJERSTWA LOOK i FORUM KOSMETYKI BEAUTY VISION 2016 w Poznaniu.

ZDZ zaprasza
Wygenerowano w sekund: 0.04 180,934 unikalne wizyty