23 Sierpień 2019 00:13
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Informator na rok szkolny 2019/2020 - Strona I Informator na rok szkolny 2019/2020 - Strona II


Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów
Zapraszamy na XIV Edycję konkursu fryzjerskiego
Studniówka 2018 - ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
Z najlepszymi życzeniami. Wesołych Świąt
Wspaniałych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia
Wolontariusze z Baczyńskiego na finale Szlachetnej Paczki
Oddział Biała PodlaskaTo był piękny weekend, mnóstwo pozytywnych emocji. Za każdą rodziną kryje się inna historia, inna reakcja na paczki – za to łączy je jedno: radość, łzy i ogromne emocje!
Bez Wolontariuszy nic by się nie udało.Zrobili kawał naprawdę dobrej roboty ❤ Kolejny raz wspólny wysiłek darczyńców i wolontariuszy przyniósł wspaniały efekt.
Razem można dokonać wielkich rzeczy i łatwiej "zmieniać świat na lepsze".

Finał VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych
Oddział Biała PodlaskaDo finału w Piasecznie dostały się najlepsze drużyny z całej Polski. Dwa zespoły z ”Baczyńskiego” po raz trzeci reprezentowały nasz region w Finale Ogólnopolskim. Turniejowi towarzyszyły ogromne emocje związane z współzawodnictwem. Po raz kolejny partnerem strategicznym i merytorycznym wydarzenia była spółka PGE Energia Odnawialna. Na turnieju pojawił się pan minister Konstanty Radziwiłł. Nasi uczniowie Michał Parafiński i Szymon Łojewski – WINDT PERFORMANCE zajęli III miejsce w klasyfikacji generalnej. Sylwester Horoszko i Michał Cep – WINDT TP miejsce VIII. Podczas Turnieju startujące maszyny wiatrowe badane były na profesjonalnym stanowisku pomiarowym i oceniane w trzech kategoriach: „Największa moc”, „Obroty przy obciążonym wale maszyny, „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale”. Suma uzyskanych punktów we wszystkich kategoriach decyduje o jakości maszyny i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej. Opiekunem obu zespołów był p. Grzegorz Michaluk

VI Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych
Oddział Biała PodlaskaEliminacje regionalne 28.11.2017
Zadaniem uczestników zawodów było zbudowanie modelu turbiny wiatrowej przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Uczestnicy wykonali swoje konstrukcje z dowolnych materiałów, przestrzegając jedynie wymiarów podanych na rysunku technicznym organizatora. Uczniowie klasy III THP Technikum ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej uczestniczyli w eliminacjach regionalnych we Włocławku. Wystawione dwie drużyny z naszej Szkoły zajęły w klasyfikacji generalnej miejsca na podium.

I miejsce WINDT TP – Sylwester Horoszko
II miejsce WINDT PERFORMANCE - Michał Parafiński i Szymon Łojewski

Po raz trzeci uczniowie naszej Szkoły dostali się do finału, który odbędzie się w sobotę 9 grudnia 2017 r. w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie.
Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował mgr inż. Grzegorz Michaluk.

Spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta
Oddział Biała PodlaskaJuż tradycją naszej szkoły stały się spotkania z Panią Jolantą Marczuk Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta. W spotkaniu 29 listopada uczestniczyli uczniowie klas pierszych Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Branżowej Szkoły Zawodowej I Stopnia. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat praw konsumenta. Uczniowie uzyskali informację o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej, głównych zadaniach instytucji stojących na straży przestrzegania praw konsumenta Pani Rzecznik wyjaśniła procedurę składania reklamacji, jak również różnicę pomiędzy gwarancją, a rękojmią. Omówiła problemy wynikające z zawierania umów na odległość i poza lokalem. Na koniec Pani Jolanta Marczuk zwróciła się do uczniówz apelem wyczulenia osób starszych - dziadków, rodziców aby z rozwagą podchodziły do różnych ofert telefonicznych czy pokazów na których oferuje się towary, zwróciła również uwagę na fakt, że trzeba zawsze przed podpisaniem umowy kupna - sprzedaży zapoznac się dokładnie z jej treścią.

Młodzi ludzie byli bardzo aktywni i pytali o wiele spraw, które w istotny sposób ich zaciekawiły. Dopytywali się jaki mają czas zwrotu zakupionego towaru w internecie ? Czy można oddać pełnowartościowy towar zakupiony w sklepie internetowym? Czy można reklamować towar, który został zakupiony w promocji czy na wyprzedaży, oraz jakie prawa ma konsument kupujący rzeczy używane.

Zgodnie ze słowami J.F Kennedy'ego "Komsumenci to my wszyscy" każdy z nas uczestnicząc w codziennym dokonywaniu zakupów jest konsumentem i ważne jest żebyśmy znali swoje prawa.
Dziękujemy Pani Jolancie Marczuk - Miejskiemu Rzecznikowi Praw Konsumenta za przeprowadzenie prelekcji na temat praw konsumenta. Inicjatorem spotkania była Pani Agnieszka Jakoniuk.

Radio Biper z uczniami ZDZ
Oddział Biała PodlaskaGrupa medialna, klasy 2 AC, uczestniczyła 27 listopada w warsztatach z dziennikarzem Radia Biper – Mariuszem Maksymiukiem. Opowiedział on młodzieży o pracy w lokalnych mediach, zaprezentował sprzęt potrzebny w pracy, zdradził pewne tajniki dziennikarstwa, udzielał pomocnych rad i zachęcał do współpracy. Uczniowie ponadto dostali od dziennikarza swoje pierwsze, poważne zadanie dziennikarskie. Kolejne spotkanie już wkrótce.


Szkolenie fryzjerskie MATRIX
Oddział Biała Podlaska

W dniach 13 i 14 listopada w naszej szkole odbyły się szkolenia fryzjerskie pod patronatem firmy MATRIX. Prowadzący szkolenie, Tomasz Gniatowski jest doświadczonym edukatorem wyróżniającym się ogromną wiedzą, techniką w dziedzinie koloryzacji włosów. Pierwszy dzień szkolenia dotyczył koloryzacji globalnej ABC koloru. Drugi dzień opierał się na blondach specjalnych ABC blondu.

Szkolenia skierowane były do uczniów klas o profilu fryzjerskim. Były one stępem w świat koloryzacji MATRIX. Interaktywna formuła ułatwiła poznanie wiedzy o koloryzacji. Warszataty praktyczne pozwoliły dokładnie poznać rezultaty kolorystyczne:

  • reguły kolorymatrii;
  • wysokośći tonu;
  • podkłady rozjaśniające i neutralizacja;
  • pigmentacja i włosy siwe;
  • koloryzacja trwała oraz ton w ton.

Szkolenie KREATYWNE BLONDY dedykowane było uczniom, którzy rozwijają swoje umiejętności perfekcyjnych blondów. Dzięki temu uczniowie zdobyli wiedzę, która pozwoli:

  • diagnozować potrzeby klientów;
  • spełniać największe marzenia klientek;
  • oferować najnowsze techniki koloryzacji.

Po ukończeniu szkoleń każdy uczestnik otrzymał CERTYFIKAT ABC koloru i ABC blondu.
Takie szkolenia inspirują uczniów do tworzenia. Stają się przygodą i otwierają oczy na świat fryzjerstwa.

Zwiedzaliśmy stolicę
Oddział Biała PodlaskaW piątek przedstawiciele szkół ZDZ wczesnym rankiem wyruszyli na podbój stolicy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie SEJMU. Towarzyszył nam poseł Marcin Duszek, który wzbogacał wypowiedzi pani przewodnik o historie prosto z ławy sejmowej.

Drugim punktem wycieczki było Muzeum Żydów Polskich Pollin. Tu wędrowaliśmy w czasie od X do XXI wieku i poznawaliśmy historię Żydów na terenie Polski.

Ostatnim przed podróżą do domu, punktem programu wycieczki, był spektakl „Dopalacze” w Teatrze Kamienica.

ZDZ zaprasza
Wygenerowano w sekund: 0.07 526,956 unikalne wizyty