17 Lipiec 2018 21:55
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów
Wyjazd do Wrszawy
Oddział Biała PodlaskaDnia 21 czerwca 2017 roku uczniowie Szkół ZDZ im. K.K. Baczyńskiego wzięli udział w Spotkaniu misyjnym w Warszawie na UKSW, jako słuchacze sympozjum naukowego nt. Świeccy, a misje i uczestnicy Mszy św. w katedrze warszawsko-praskiej pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Gądeckiego.
Z rekomendacji posła Marcina Duszka uczniowie mieli okazję zwiedzić Sejm, posłuchać i zobaczyć jak pracują posłowie.
W ramach wyjazdu miało też miejsce indywidualne odkrywanie zabytków Starówki.

Bezzwrotna dotacja na założenie działalności gospodarczej
Filia w ŁukowieZakład Doskonalenia Zawodowego w Łukowie we współpracy z firmą GrantUnion Sp. z.o.o. zapraszają do udziału w projekcie "Lubelska kuźnia biznesu". Projekt skierowany jest do osób powyżej 30 roku życia, zamieszkujących (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) teren województwa lubelskiego, które zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w tym osoby odchodzące z rolnictwa. Przedstawiciele grupy docelowej stanowić będą osoby, które w ciągu 12 miesięcy poprzedzających przystąpienie do projektu nie prowadziły działalności gospodarczej i obligatoryjnie reprezentować będą co najmniej jedną z grup:

– Kobiety,
– Osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,
– Osoby długotrwale bezrobotne,
– Osoby o niskich kwalifikacjach,
– Osoby odchodzące z rolnictwa zarejestrowane jako bezrobotne oraz członkowie ich rodzin zarejestrowani jako bezrobotni, pod warunkiem, że należą do osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, a ich gospodarstwa rolne nie przekraczają 2 ha przeliczeniowych.

Osoby, które zakwalifikują się do projektu otrzymają między innymi:

- Bezzwrotną dotację na założenie działalności gospodarczej - 23 398,68 zł;
- Finansowe wsparcie pomostowe przez 12 miesięcy w kwocie 1 200,00 zł/m-c;
- Wsparcie szkoleniowe w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej;
- Indywidualne doradztwo zawodowe;

Kontakt:
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Łukowie
ul. Kwiatkowskiego 4,
21-400 Łuków
tel./fax.: 25 797-20-88

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej: Lubelska Kuźnia Biznesu

BĄDŹ NIEZALEŻNY - POSTAW NA SWOJE!!!
Kurs samochodowy kat. B
Oddział Biała Podlaska
Zapraszamy na kurs samochodowy kategorii B
Rozpoczęcie 14.06.2017r. o godzinie 15.00, Sala numer 1

Profesjonalne podejście, dobrzy instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem i świetna oferta cenowa.
Ważna jest dla nas efektywność, ale również atmosfera podczas całego trwania kursu.
Wszystkich serdecznie zapraszamy
Międzynarodowe Targi Żywności w Nadarzynie
Oddział Biała Podlaska W piątek, 2 czerwca 2017 roku uczniowie klas o profilu gastronomicznym Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej wraz z wychowawcami i nauczycielami zawodu odwiedzili podwarszawski Nadarzyn, w którym odbywały się Międzynarodowe Targi Żywności PTAK EXPO.
Uczniowie brali udział w pokazach gastronomicznych połączonych z degustacją przygotowanych potraw. Gotowali nam znani z telewizji kucharze, wśród których był Tomasz Jakubiak.
Podczas targów była również okazja skorzystania ze szkolenia z zakresu małej gastronomii, carvingu oraz doskonalenia wiedzy podczas prezentacji:
 • rola tłuszczów w diecie – ich wartość odżywcza i zdrowotna;
 • produkcja i wędzenie kiełbasy.
Młodzież była zafascynowana ogromem nowości i ilością stoisk prezentowanych na targach. Dużą popularnością cieszyły się degustacje.
Każde stoisko było przygotowane pod kątem zakupów, można więc było nie tylko spróbować, ale również nabyć proponowane przez przedstawicieli z różnych zakątków kraju i zagranicy, produkty.
Oprócz stoisk gastronomicznych, miłośnicy gier komputerowych i seriali również mogli znaleźć coś dla siebie. W hali obok odbywał się bowiem w tym samym czasie pierwszy Comic Con, gdzie prezentowano nowinki ze świata gier i seriali. Można było na przykład zrobić zdjęcie na tronie, znanym z popularnego serialu.
Uczniowie, mimo aktywnie spędzonego dnia i doskwierającego zmęczenia, nie kryli zadowolenia z wyjazdu. Wszyscy uczestnicy wycieczki deklarowali chęć uczestnictwa w podobnym przedsięwzięciu za rok.

03-05.03.2017 Intel Extreme Masters sezon 11 w Katowicach.
Oddział Biała PodlaskaUczniowie wraz z opiekunami ze Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego imieniem K.K.Baczyńskiego w Białej Podlaskiej wybrali się na Intel Extreme Masters w Katowicach, który odbył się po raz 5 w Polsce.
Uczniowie klas 1, 2, 3 oraz 4 Technikum informatycznego mieli okazję podziwiać najlepszy sprzęt komputerowy na świecie, super atrakcją były też konkursy w ramach IEM Expo gdzie mogli wygrać sprzęt komputerowy oraz wiele innych ciekawych nagród.
Nie odłącznym elementem Intel Extreme Masters były zmagania najlepszych drużyn na świecie związanych ze sceną esportową. Niestety tegoroczny IEM został podzielony na dwie imprezy związane z grami tj. League Of Legends oraz Counter Strike Global Offensive.
Finałowy mecz odbył się w niedzielę pomiędzy duńską drużyną Astralis, będącą najlepszą na tą chwilę na świecie oraz drużyną Faze składającą się z zawodników z całej Europy.
Astralis pokonało Faze w finale granym trybem Best Of Five 3 - 1.
Kolejnym etapem był Meetup jest to spotkanie z youtuberami, osobami które nagrywają filmiki na youtube'a i są dosyć popularne w świecie Internetu. Można było z nimi zamienić zdanie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Na MeetUp obecni byli między innymi: Rezigiusz, ekipa Malczyńskich, Multi, Alien, Tivolt, JDabrowsky, UnBoxAll, Naruciak, Poszukiwacz, Ljay, Matuss, Vertez i Ulaśka, Dezy, Friz, Rembol, Merghani, Yachu, Loczek, Dominik Łupicki, Serafin oraz wielu innych.
Partnerami, którzy udostępnili swój sprzęt na IEM Expo byli Intel producent procesorów, Asus, MSI, Lenovo, Gigabyte, Logitech, SteelSeries, Razer, HyperX, Ravcore oraz wielu innych.
Cospley robili furorę … zdjęcia do obejrzenia w fotorelacji.
Młodzież ze Szkół ZDZ zwiedzała Katowice między innymi Muzeum Śląski.
Wrócimy tu za rok, bo naprawdę warto odwiedzić IEM.

Tekst: Mateusz Nowak Fotorelacja: uczniowie Szkół ZDZ

Bezpłatne szkolenia w ramach projektu "Młodzi na start"
Filia w ŁukowieZapraszamy do udziału w projekcie „Młodzi na start” wszystkie osoby w wieku 18-29 lat z województwa lubelskiego pozostających bez pracy, a także nie uczące się.

W ramach Projektu oferujemy bezpłatnie:

Wsparcie aktywizacyjno-doradcze, w tym indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe

Szkolenia zawodowe realizowane w Łukowie:
- Spawanie metodą MAG;
- Kucharz małej gastronomii z egzaminem czeladniczym;

Staże zawodowe (3 miesięczne)

Po zakończeniu szkoleń zawodowych Uczestnicy/Uczestniczki mają możliwość odbycia 3 miesięcznych staży zawodowych.

Zapraszamy do kontaktu z nami:
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Łukowie
Ul. Kwiatkowskiego 4,
21-400 Łuków
tel/fax.: 25 797-20-88
e-mail: lukow.zdz@zdzbp.pl

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej: "Młodzi na start"
UWAGA KONKURS PRZYRODNICZY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ZDZ IM. K. K. BACZYŃSKIEGO W BIAŁEJ PODLASKIEJ
Oddział Biała PodlaskaREGULAMIN KONKURSU PRZYRODNICZEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ZDZ IM. K. K. BACZYŃSKIEGO W BIAŁEJ PODLASKIEJ
 1. Konkurs jest adresowany do uczniów uczących się w Liceum Ogólnokształcącym Technikum ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.
 2. Cele konkursu

  • Rozwijanie zainteresowań uczniów wiedzą przyrodniczą

  • pogłębienie wiedzy z biologii, fizyki i chemii

  • popularyzacja treści przyrodniczych

 3. Konkurs ma formę testu .Uczniowie rozwiązują zadania testowe, które zmuszają do myślenia, oraz merytorycznie wykraczają poza program nauczania w szkole ponadgimnazjalnej. Doskonale nadają się do treningu przed maturą, sprawdzając wiedzę zarówno z zakresu programowego jak i pozaprogramowego.

  • Zadaniem uczestnika konkursu będzie samodzielne rozwiązanie testu konkursowego umieszczonego na stronie internetowej szkoły.

  • Test składa się z 3 części: część I biologia – 25 pytań, część II fizyka – 20 pytań i część III chemia – 6 pytań.

  • Test będzie dostępny na stronie www.zdzbp.pl w dniach 2-6.06.17r.

  • Uczestnicy przesyłają swoje odpowiedzi na e-mail: grazyna.denicka@tlen.pl lub anetapawlik74@interia.pl do dnia 7.06.17r. W e-mailu proszę podać imię i nazwisko i klasę.

  • Laureatem konkursu zostanie osoba z najwyższym wynikiem.

 4. Organizatorami konkursu są Grażyna Denicka i Aneta Pawlik.

 5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 8. 06 . 2017 r.

 6. Laureaci I , II i III miejsca otrzymają dyplomy oraz nagrody.

NOWY KURS: Uprawnienia SEP do 1 kV i powyżej 1 kV.
Filia w ŁukowieZakład Doskonalenia Zawodowego w Łukowie zaprasza na kurs:

Uprawnienia elektryczne SEP do 1 kV i powyżej 1 kV

Początek szkolenia 22.05.2017r. godz. 9:00 - budynek ZDZ Łuków

Szkolenie dające uprawnienia do eksploatacji urządzeń, sieci i instalacji do 1 kV będzie realizowane w wymiarze 40 godzin lekcyjnych.

Koszt szkolenia do 1 kV wynosi 400 zł.

Szkolenie dające uprawnienia do eksploatacji urządzeń, sieci i instalacji powyżej 1 kV będzie realizowane w wymiarze 50 godzin lekcyjnych.

Koszt szkolenia powyżej 1 kV wynosi 500 zł.

UWAGA!

Powyższe ceny, są cenami za samo szkolenie. Należy do nich doliczyć koszt egzaminu przed komisją Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Koszt jednego egzaminu w 2017r. wynosi 200 zł (10% najniższej krajowej).

Program kursów obejmuje zagadnienia takie jak:

- instalacje elektroenergetyczne;
- podstawy elektrotechniki i materiałoznawstwo;
- eksploatacja instalacji elektroenergetycznych;
- zasady bhp, p/poż, ratownictwo;
- pomiary eksploatacyjne

Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra wykładowców. Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym przed komisją ZDZ, a także egzaminem państwowym przed komisją Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Uczestnik szkolenia po zdaniu egzaminu wewnętrznego otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w zawodzie elektryka, a po zdaniu egzaminu państwowego legitymację uprawniającą do eksploatacji instalacji, urządzeń i sieci elektrycznych.

Wymagania:

- Ukończone 18 lat.
- Wykształcenie co najmniej podstawowe.

Zapisy oraz szczegółowe informacje:

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Łukowie
ul. Kwiatkowskiego 4;
21-400 Łuków

Biuro czynne w dniach poniedziałek-piątek w godz. 8.00-16.00
Kosmiczna Odyseja podczas 13. konkursu fryzjerskiego ZDZ (film)
Oddział Biała PodlaskaPowracamy do wydarzeń z dnia 10 marca 2017 roku. Miał wtedy to miejsce 13. już Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski, którego organizatorem był Henryk Zacharuk – dyrektor Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowa Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. Tym razem tematem przewodnim konkursu była ,,Kosmiczna Odyseja‘’, a nadzór nad przebiegiem konkursu sprawowała Katarzyna Kroszczyńska. Opis i fotorelację już publikowaliśmy. Dziś dorzucamy FILM. Zapraszamy!!

Pełna wersja artykułu na RadioBiper: Kosmiczna Odyseja podczas 13. konkursu fryzjerskiego


Święto Narodowe 3 maja
Oddział Biała Podlaska

Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3-go maja ustanowione w 1919 roku oraz ponownie w 1990 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą za ojczyznę w kościele pod wezwaniem Świętego Antoniego, a po niej nastąpił przemarsz pod tablicę upamiętniającą historyczne wydarzenia przy ul. Warszawskiej, gdzie głos zabrał przewodniczący Rady Miasta Dariusz Litwiniuk. Następnie zostały złożone kwiaty przez delegację naszej szkoły.

Internetowy konkurs wiedzy o krajach anglosaskich
Oddział Biała Podlaska

Regulamin Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Postanowienia ogólne

 1. Celem Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, zwanego dalej Konkursem jest rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania współczesną Wielką Brytanią, popularyzowanie wiedzy o geografii i kulturze Wielkiej Brytanii oraz zachęcenie młodzieży do samodzielnego poszerzania wiedzy w tym zakresie.
 2. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas I,II,III Liceum Ogólnokształcącego ZDZ im. K.K. Baczyńskiego, klas I,II,III Technikum ZDZ im. K.K. Baczyńskiego, klas I,II,III Zasadniczej Szkoły Zawodowej ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.
 3. Organizatorami konkursu są: Pani Izabela Maziejuk, Pani Marta Szeszko-Dragulska, Pan Piotr Tellos.
 4. Zasady udziału w konkursie:
 • Konkurs ma formę testu wiedzy o Wielkiej Brytanii.
 • Zadaniem uczestnika konkursu będzie samodzielne rozwiązywanie testu konkursowego umieszczonego na stronie internetowej szkoły.
 • Test składa się z 20 pytań.
 • Test będzie dostępny na stronie www.zdzbp.pl w dniach 27.04-10.05.2017r.
 • Uczestnicy przesyłają swoje odpowiedzi na e-mail: i.maziejuk@gmail.com do dnia 10.05.2017r. W e-mailu proszę podać imię, nazwisko i klasę.
 • Laureatem konkursu zostanie osoba z najwyższym wynikiem.
 • W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów wśród najlepszych uczestników będzie dogrywka w dniu 18.05.2017r.
 • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 19.05.2017r.
 • Laureaci otrzymają najwyższe oceny z języka angielskiego.

ZDZ zaprasza
Wygenerowano w sekund: 0.07 305,766 unikalne wizyty