17 Lipiec 2018 21:59
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Biała Podlaska - najnowsze aktualności

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Oddział w Białej Podlaskiej jest stowarzyszeniem oświatowym.


Prowadzimy szkoły dla młodzieży oraz dla dorosłych, organizujemy wszechstronne kursy i szkolenia.

Warto podkreślić, że wszystkie szkoły, które prowadzimy posiadają uprawnienia szkół publicznych.

Zajmujemy się kształceniem ustawicznym osób chcących zdobyć ciekawy zawód lub przekwalifikować się.
Pomagamy podwyższać kwalifikacje, zdobywać nowe uprawnienia oraz umiejętności.

Nasza firma należy do jednych z najbardziej prężnych odziałów ZDZ w Polsce. Ponad 60-letnie doświadczenie na polu edukacji gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług. Stawiamy na nowoczesność, jednocześnie pamiętając o przeszłości. Doskonałe wyposażenie sal wykładowych i pracowni dydaktycznych składa się na nasz i Państwa sukces.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej posiada wiodącą pozycję na Podlasiu. Uprawnienia formalne jakimi dysponuje nasza firma oraz wykwalifikowana kadra specjalistów, nauczycieli, wykładowców i egzaminatorów to nasza wizytówka. Tysiące zatrudnionych absolwentów Zakładu Doskonalenia Zawodowego jest gwarancją skutecznego kształcenia. Szkolenia, które prowadzimy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nasze doświadczenie i profesjonalizm sprawia, że każdego roku bierze w nich udział kilka tysięcy osób z całego regionu.

Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów
Wycieczka do Drohiczyna i Korycin
Oddział Biała Podlaska14-ego czerwca 2018 roku logistycy wybrali się na wycieczkę przedmiotową do Drohiczyna i Korycin. Jako pierwsze zwiedzili muzeum diecezjalne w Drohiczynie. Następnie pojechali do Korycin, gdzie mieli możliwość obejrzenia Ziołowego Zakątka. Pani przewodnik oprowadziła grupę po ogrodzie botanicznym, zapoznając z hodowanymi roślinami oraz oprowadziła po firmie „Dary Natury”. Produkowane są tam ziołowe przyprawy oraz herbaciane mieszanki. Poza tłoczeniem oleju wszystkie wyroby w firmie produkowane są ręcznie. Zakończeniem wycieczki były warsztaty z tworzenia własnej herbaty i mieszanki przyprawowej.
Był to nasz kolejny wyjazd, w którym mieliśmy możliwość zweryfikowania teorii z praktyką.

Wycieczka krajoznawczo - turystyczna
Oddział Biała PodlaskaW dniu 30 maja odbyła się w naszej szkole wycieczka krajoznawczo-turystyczna tym razem klasy I TKL. Wycieczka odbyła sie do Malowej Góry połączona ze spływem kajakowym do Krzyczewa i ognieskiem integracyjnym. Kajakarstwo jest sportem, który pozwala nie tylko na wzmocnienie górnych partii ciała, ale jest również świetną rozrywką. Kajakarstwo to dla tych co chcą aktywnie spędzić czas i podziwiać piękne krajobrazy. Uczniowie dzięki takim wycieczkom upowszechniają aktywny wypoczynek sprawność fizyczną, kształtują potrzebę obcowania z przyrodą. Dostrzegają wartości we własnej kulturze narodowej. Ważnym elementem wychowania jest modelowanie określonego stylu wypoczynku, podróżowania, które ma ogromny wpływ na kształtowanie młodego człowieka i przygotowanie go do życia w społeczeństwie.
Opiekunami wycieczki byli: Agnieszka Jakoniuk, Wiktor Laszuk, Konstanty Kiryluk

LOGISTYCY ZDZ W JANOWIE PODLASKIM
Oddział Biała PodlaskaDnia 28.05.2018r. uczniowie trzech klas logistycznych wyjechali na wycieczkę przedmiotową do Janowa Podlaskiego. W pierwszym punkcie programu młodzi logistycy zwiedzili Zakład Produkcyjny "Bakalland" S.A.. Zapoznali się z przedmiotem i procesem produkcji, dystrybucją oraz magazynowaniem. Po zakończeniu obchodu po halach produkcyjnych i magazynowych, młodzież została poczęstowana wyrobami finalnymi.

Następnie logistycy pojechali do stadniny koni w Janowie Podlaskim. Pani przewodnik podczas spaceru opowiedziała historię stadniny, przedstawiła działalność i organizację oraz zapoznała z planem rozwoju stadniny.
Wycieczka pozwoliła logistykom na uzupełnienie wiedzy teoretycznej poprzez poznanie organizacji i działalności firm zlokalizowanych w Janowie Podlaskim – "Bakalland" i stadnina koni. Były to bardzo cenne doświadczenia w dziedzinie praktyki gospodarczej.

Konkurs Pieśni Patriotycznej
Oddział Biała Podlaska
Zapraszamy wszystkich na Konkurs PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "Ojczyzno ma! Tyle razy we krwi skąpana..."
Organizator: Zakład Doskonalenia Zawodowego
Patronat: Marcin Kamil Duszek - Poseł na sejm RP

Regulamin konkursu!
III miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych
Oddział Biała Podlaska11 maja 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej w szczególności poprzez:
1. Popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego.
4. Propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
5. Przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
6. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Technikum reprezentowali uczniowie z klasy II THP, którzy zajęli drużynowo III miejsce.
Skład zespołu:
1. Cybula Karol
2. Moszkowski Łukasz
3. Gerełło Szczepan

Dodatkowo Gerełło Szczepan zajął III miejsce indywidualnie.

Szkołę Branżową I Stopnia reprezentowała drużyna z klasy III WZ.
Skład zespołu:
1. Jałtuszyk Gabriel
2. Lipka Michał
3. Łojewski Szymon

Do turnieju uczniów przygotowywali:
Pan Sławomir Malicki i Pan Grzegorz Michaluk
Dzień Przyjaźni Polsko - Włoskiej
Oddział Biała PodlaskaDnia 8 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. Agnieszką Jakoniuk reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów Bialskiego Dnia Przyjaźni Polsko – Włoskiej pod tegorocznym hasłem "Zawsze możesz wybrać Tak lub Nie" uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00 na Cmentarzu Jeńców Włoskich przy ulicy Włoskiej na obrzeżach miasta. W 1972r. postawiono tam pomnik, spoczywa tam 406 żołnierzy włoskich. W uroczystości wziął udział Ambasador Włoch jego ekscelencja De Pedys Attach. Wojskowy Włoch w Polsce, przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej i urzędu do spraw Kombatantów i osób Reprezentowanych przedstawicieli służb mundurowych oraz młodzieży ze szkoły.

Po odegraniu hymnów narodowych, przywitaniu gości, odczytany został apel poległych. Następnie delegacje złożyły kwiaty przy pomniku upamiętniającym żołnierzy włoskich, którzy wypowiedzieli posłuszeństwo Hitlerowi i zostali zamordowani w latach 1943-1944 przez faszystów niemieckich. Obóz jeniecki mieścił się w „Zofi Lesie” w Białej Podlaskiej. Przetrzymywane w nim było sześć tysięcy żołnierzy i oficerów, trafili tam w 1943 roku. Włosi zostali wzięci do niewoli w Albanii i Jugosławii, obóz istniał przez rok.

O godzinie 13.00 została odprawiona msza Święta. Uroczystości związane z obchodami przybliżyły naszym uczniom wiedzę o obozie jeńców Włoskich w Białej Podlaskiej.

Dzień patrona połączony z VI edycja Konkursu Recytatorskiego "Bo kochać znaczy tworzyć…"
Oddział Biała PodlaskaDnia 25.04.2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyła się VI edycja Konkursu Recytatorskiego „Bo kochać znaczy tworzyć…”, który przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych i klas siódmych szkół podstawowych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Konkurs uświetnił Dzień Otwarty szkoły oraz Dzień Patrona. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 38 uczniów z trzynastu szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na uroczystości pojawili się znakomici goście: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marcin Duszek, Wiceprezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, Ksiądz Dziekan Marian Daniluk, Prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Bogdan Opoń, Kierownik Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy Krzysztof Semeniuk, Prezes Bialskiego Związku Sportowego Stanisław Polaczuk.
Konkursu realizował następujące cele: popularyzację poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka; krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia; rozwijanie zainteresowań literackich. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować po jednym utworze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z listy dołączonej do regulaminu i wyrecytować go w ciągu pięciu minut. Jury przy ocenie recytacji brało pod uwagę: interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, dobór treści. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy.

• I miejsce w konkursie zajął Maciej Golba z Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach
• II miejsce zajęła Amelia Michaluk z Publicznego Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Ciciborze Dużym
• III miejsce zajęła Żaneta Dowhun z Publicznego Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Ciciborze Dużym
Wyróżnienia otrzymali:
• Jan Zdunkiewicz z Publicznego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Leśnej Podlaskiej
• Wiktoria Chmielewska z Publicznego Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Ciciborze Dużym.

W czasie trwania konkursu przewidziano dodatkowe atrakcje: zapoznanie uczniów i ich nauczycieli z ofertą edukacyjną na następny rok szkolny, prezentację zainteresowań i osiągnięć uczniów (grupy medialnej Forte, koła teatralnego, koła plastycznego, konkursów fryzjerskich i sportowych), zwiedzanie pracowni (fryzjerskich, gastronomicznej, językowych, biologicznej, samochodowej, informatycznej, siłowni i innych pomieszczeń). Młodzież miała okazję obejrzeć pokazy fryzur, skorzystać z fachowych porad dotyczących pielęgnacji włosów, bezpłatnej fryzury i zabiegów pielęgnacyjnych. Uczniowie szkoły kształcący się w zawodzie kucharz przygotowali degustację potraw dla wszystkich gości. Młodzież mogła skorzystać z profesjonalnej siłowni pod okiem trenera. Gimnazjaliści uczestniczyli w pokazie działania drukarki 3D i nowoczesnego sprzętu (monitorów interaktywnych, wizualizerów). Pasjonaci motoryzacji wysłuchali prelekcji na temat diagnostyki pojazdów, zapoznali się z działaniem urządzenia GUTTMAN służącego do określania usterek pojazdów, oglądali pokaz pracy układu zasilania paliwem silnika ZS COMMON RAIL oraz układów zapłonowych różnych typów. W czasie trwania konkursu uczestnicy i goście byli oprowadzani po szkole przez nauczycieli i uczniów.

Wycieczka do Roskoszy
Oddział Biała Podlaska18 kwietnia uczniowie klasy I TKL uczestniczyli w wycieczce do Roskoszy. Dzięki uprzejmości pana kapitana Radka Kuzaki zwiedzili posterunek radiolokacyjny dalekiego zasięgu. Zadaniem jego jest obrona granicy powietrznej kraju RP. Odbyły się tam zajęcia teoretyczne jak też praktyczne z nauki celowania z broni strzeleckiej typu „Beryl” z wykorzystaniem urządzenia cyklowego. Zapoznali się z budową broni pistoletu wojskowego PW. Młodzież mogła zwiedzić budynek oraz zapoznać się ze specyfikacją służby wojskowej żołnierzy zawodowych. Następnie udaliśmy się do dworku w Roskoszy gdzie grupa uczniów o profilu technik usług gastronomicznych zwiedziła restaurację oraz kuchnię. Na koniec zjedliśmy pyszny obiad.

Motor Show i TTM czyli Targi Techniki Motoryzacyjnej
Oddział Biała PodlaskaW dniach od 6 do 7 kwietnia uczniowie klas Technikum mieli możliwość wyjazdu do Poznania na największe w Polsce targi samochodowe Motor Show i TTM czyli Targi Techniki Motoryzacyjnej. W tym roku odwiedziło targi 151 437 miłośników motoryzacji, którzy przemierzając 15 pawilonów mogli zobaczyć 170 wystawców, 60 motoryzacyjnych premier i 10 pojazdów koncepcyjnych. Poznań Motor Show to wydarzenie, które odbyło się w tym roku pod hasłem „Motoryzacja jutra”. Czy użytkownicy dróg przekonają się do pojazdów elektrycznych, hybryd plug-in? Ogromne oblężenie oglądających zastaliśmy na stanowisku Tesli. Te samochody elektryczne mają duży zasięg i dużą prędkość maksymalną. W legendarnym pawilonie z iglicą zaaranżowano stefę Videoblogerów Motoryzacyjnych. Mercedes-benz zprezentowal nowego CLS-a i S-klasę coupe. Każdy chętny mógł się przejechać po torze elektrycznym Smartem. Salon samochodowy i motocyklowy wzbudzał najwięcej emocji wśród modzieży. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat wyposażenia warsztatów samochodowych, części zamiennych i procesów napraw.

Opiekunowie grupy
Marek Głowacki
Grzegorz Michaluk

Konkurs Piosenki Językowej dla uczniów gimnazjów miasta Biała Podlaska
Oddział Biała Podlaska23 marca 2018 r. Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej oraz Grupa Medialna „FORTE” już po raz szósty zorganizowały Konkurs Piosenki Językowej dla uczniów gimnazjów miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego pod hasłem „Moje serce to jest muzyk…”. Konkurs połączony był z dniem otwartym szkół ZDZ.
Do konkursu zgłoszono 21 wykonawców z 13 szkół, którzy wykonali na scenie 21 piosenek śpiewanych w językach angielskim i rosyjskim.

Konkurs otworzył oficjalnie Dyrektor szkół ZDZ w białej Podlaskiej Henryk Zacharuk. Następnie przewodniczący jury omówił przebieg konkursu. Po tym wstępie rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, które w tym roku stały na bardzo wysokim poziomie.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie:
• p. Alicja Torba
• p. Aleksandra Weremiuk
• p. Izabela Maziejuk
• p. Andrzej Jędryczkowski – przewodniczący jury

Najlepsi wykonawcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali dyplomy oraz podziękowania za uczestnictwo w konkursie.
Nagrody sponsorowali:
• Dyrektor Szkół ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
• Wydawnictwo Pearson

Laureaci konkursu:
• I miejsce – Agata Arasymowicz – Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej – opiekun Andrzej Maziejuk
• II miejsce – Maciej Golba – Zespół Szkół w Łomazach – SP im. T. Kosciuszki – opiekun Katarzyna Bańkowska
• III miejsce – Aleksandra Hryciuk – Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej podlaskiej – opiekun Aleksandra Brzezińska
• Wyróżnienie – Michalina Artecka – Zespół placówek Oświatowych w Chotyłowie – Publiczne Gimnazjum im. T. Kościuszki – opiekun Joanna Juszczuk, Mariusz Polak
• Nagroda specjalna GM FORTE – Aleksandra Bartoszek – Publiczne Gimnazjum w Ciciborze Dużym – opiekun Aneta Szokało, Krzysztof Olesiejuk

Obsługę techniczną, medialną, prowadzenie konkursu oraz występ w przerwie na obrady jury zapewniła Grupa Medialna „Forte” działająca w szkołach im K. K. Barczyńskiego.
Konkurs recytatorski
Oddział Biała PodlaskaDziś w Baczyńskim kolejne wielkie święto! A to za sprawą konkursu recytatorskiego poezji naszego patrona-Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Była to już III edycja, tym razem pod hasłem „Trzeba umieć ludzi pokochać...”
W zmaganiach brali udział uczniowie wszystkich typów szkół, a najlepsi okazali się:

I miejsce Marek Darczuk
II miejsce Beata Kowieska
III miejsce Klaudia Myśliwiec
wyróżnienie otrzymała Daria Naumiuk.

Konkurs uświetnił szkolny zespół FORTE.
Gratulujemy!

ZDZ zaprasza
Wygenerowano w sekund: 0.07 305,777 unikalne wizyty