21 Styczeń 2022 20:55
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów
Nawigacja
Artykuły » ZDZ » O Firmie
O Firmie

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Oddział Biała Podlaska jest stowarzyszeniem oświatowym z ponad 60-letnią tradycją na polu kształcenia, dokształcania i przekwalifikowania pracowników. Historia naszej firmy sięga lat 50. gdy na terenie Białej Podlaskiej i okolicznych miejscowości rozpoczęto prowadzenie kursów w zawodach robotniczych - głównie dla stolarzy, ślusarzy i mechaników.

W 1975 roku na bazie Warsztatów w Zalutyniu powstał Oddział Zakładu Doskonalenia Zawodowego, który prowadził praktyczną naukę zawodu dla młodzieży szkolnej. W tym samym okresie przy ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej został otwarty Ośrodek Kształcenia Zawodowego.

W 1985 roku Ośrodek Kształcenia Zawodowego przeniósł swoją siedzibę na ulicę Miła 2 (obecnie Al. Jana Pawła II 97).

W 1994 roku Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Oddział Biała Podlaska, jako organ prowadzący powołał do życia niepubliczną Zasadniczą Szkołę Zawodową w zawodzie fryzjer. W latach następnych powstały między innymi Policealne Studium Zarządzania i Marketingu, Liceum Zawodowe, Liceum Profilowane, Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych oraz Technikum Zawodowe dla Dorosłych.

W 1998 roku został oddany do użytku po rocznym okresie inwestycyjnym nowoczesny obiekt dydaktyczny, który jest główną siedzibą Zakładu Doskonalenia Zawodowego

Obecnie w budynku dydaktycznym przy ulicy Al. Jana Pawła II 97 znajduje się 20 doskonale wyposażonych pracowni i klaso-pracowni, które służą do prowadzenia zajęć praktycznych i teoretycznych. Na potrzeby kształcenia młodzieży i słuchaczy dorosłych jest udostępnionych 60 komputerów ze stałym dostępem do Internetu. Uczniowie i słuchacze mają możliwość korzystania z zasobów cyberprzestrzeni w nieograniczonym wymiarze czasowym. Pracownie wyposażone są w niezwykle funkcjonalne urządzenia techniczne. Od kilku lat funkcjonują także m.in. pracownie: fryzjerskie, gastronomiczne, mechaniczna, pojazdów samochodowych, elektroniki i elektrotechniki pojazdowej.

Szkoły bialskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego z uwagi na ilość osób uczących się zajmują czołowe miejsce wśród szkół niepublicznych w województwie lubelskim. Sprzyja temu nowoczesna baza dydaktyczna, przyjazna atmosfera oraz doświadczona kadra nauczycielska. Nasi uczniowie i słuchacze otrzymują solidną wiedzę opartą na standardach europejskich.

Od 2003 roku prowadzimy nauczanie na poziomie zawodowym w szkołach zawodowych, technikach, szkołach policealnych i pomaturalnych w różnych zawodach. Między innymi kształcimy przyszłych fryzjerów, mechaników, techników rachunkowości, budownictwa, bhp, ekonomistów, informatyków, technologów żywienia oraz pracowników administracyjnych.

Prowadzimy liczne szkolenia kursowe w różnych zawodach dla osób bezrobotnych, chcących zdobyć nowy zawód i przekwalifikować się. Szkolenia są prowadzone we współpracy z Urzędami Pracy i różnego rodzaju agencjami. Rocznie bierze w nich udział ponad 5 tys. osób z całego regionu.

Nasze 60-letnie doświadczenie, nowoczesne wyposażenie sal wykładowych i pracowni, posiadane przez nas uprawnienia formalne, wykwalifikowana kadra specjalistów, wykładowców, pedagogów i egzaminatorów jest gwarancją sukcesu. Tysiące zatrudnionych absolwentów Zakładu Doskonalenia Zawodowego jest najlepszą wizytówką skutecznego kształcenia.

ZDZ zaprasza
Wygenerowano w sekund: 0.16 1,151,770 unikalne wizyty