04 Grudzień 2021 10:49
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów
11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości
Dzień Edukacji Narodowej
Oddział Biała Podlaska"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi".
Tym mottem naszego wielkiego rodaka sługi Bożego Jana Pawła II który uczył miłości do każdego człowieka oraz wskazywał na wartości, które powinne być dla nas najważniejsze rozpoczęła się 12 października w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień w którym podkreślamy wiodącą role nauczyciela w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest uroczyste ślubowanie uczniów klas I , którzy zostają oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. W uroczystości uczestniczyli znakomici goście,Pan Prezes ZDZ Bogdan Opoń, Pan poseł RP Marcin Duszek, Starszy wizytator Kuratorium Oświaty Pan Marek Żelisko, Pani przewodnicząca rady rodziców Justyna Pawluczuk, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, rodzice. Akademie rozpoczął Pan Dyrektor Szkoły Henryk Zacharuk który wygłosił okolicznościowe przemówienie w którym podziękował i złożył słowa uznania za odpowiedzialną pracę na niwie kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia. Przypomniał że nauczyciel to osoba która nie tylko jest fachowcem w swojej dziedzinie ale także sprawnym pedagogiem, psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów ale także osobą pomocną ich rodzicom. Podziękował za zaangażowanie, wyrozumiałość, życzliwość w stosunku do uczniów i ich problemów.

Pan Dyrektor szkoły wraz z Prezesem ZDZ Lublin wręczył wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody Dyrektora Szkoły. Następnie głos zabrali zaproszeni goście życząc wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej. Popłynęło również wiele ciepłych słów i miłych w kierunku nauczycieli od przewodniczącej Rady Rodziców pani Justyny Pawluczuk która w imieniu rodziców wyraziła wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i troskę, o dobro wychowanków..
Na zakończenie oficjalnej części tradycyjnym odśpiewaniu sto lat, uczniowie wręczyli samodzielnie wykonane laurki wraz z symbolicznym kwiatkiem. W części artystycznej uroczystości młodzież zaprezentowała skecz pt. „wywiadówka szkolna” Następnie wystąpił zespół „ Baczynianki pod kierunkiem Anny Kowalik która była autorem tekstu. Na koniec uroczystości wystąpił zespół Forte pod kierunkiem Andrzeja Jędryczkowskiego i wręczył nauczycielom kolejną już 8 płytę którą wydał w tym roku.

Akademię przygotowały klasy: IV Tfi i IITkl pod kierunkiem Anny Kowalik i Agnieszki Jakoniuk


Dzień Edukacji Narodowej
Światowy Dzień Sybiraka
Oddział Biała Podlaska17 września obchodziliśmy Światowy Dzień Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939r. Tego dnia w całej Polsce ja również w Białej Podlaskiej wspominane są losy zesłanych na Syberię. Ta szczególna data dla Sybiraków i Kresowian jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu. Delegacja Naszej Szkoły wzięła udział w uroczystościach, które rozpoczęły się Mszą Św. w kościele N.N.M.P. przy ulicy Brzeskiej, następnie nastąpił przemarsz pod pomnik Sybiraków, gdzie zostały złożone kwiaty przez delegację naszej szkoły.


Narodowe czytanie
Oddział Biała PodlaskaW minioną sobotę, 08.09., nasza szkoła uczestniczyła w NARODOWYM CZYTANIU. W tym roku zatrzymano się nad "Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego. W zmaganiach czytelniczych reprezentował nas pan Grzegorz Michaluk.
Następna taka okazja za rok

Inauguracja roku szkolengo
Oddział Biała PodlaskaW dniu 3 września 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Zgodnie z tradycją naszej szkoły, Pan Dyrektor wręczył stypendia uczniom rozpoczynającym naukę w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum i Branżowej Szkole I Stopnia ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej, którzy uzyskali najwyższe wyniki na egzaminie gimnazjalnym. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej. Uroczystość uświetnił występ grupy medialnej FORTE, którą tworzą muzycznie uzdolnienie uczniowie naszej szkoły oraz występ zespołu wokalnego „Baczynianki”, w którego skład wchodzi część grona pedagogicznego.
Akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klas III TKL i IV TFI pod kierunkiem pani Marty Szeszko-Dragulskiej.


Również 3 Września na Placu Wolności delegacja Naszej Szkoły wzięła udział w obchodach zainaugurowania Nowego Roku Szkolnego 2018/2019. Przedstawiono na niej 5 prawd Polaków spod znaku "Rodła" - historyczny wyznacznik wartości uchwalony na zjeździe Polaków w Niemczech w Narodowym Teatrze w Berlinie 6 III 1938r.
Inicjatywę umieszczenia tablic z historycznymi przekazaniami wskrzesił w 100 rocznicę przypadającą w tym roku Odzyskania przez Polskę Niepodległości, "Związek Dzieci Wojny" i jego koordynator na Polskę Augustyn Wiernicki. Prezydent miasta Dariusz Stefaniuk przekazał symboliczne tablice z prawdami Polakom, dyrektorom bialskich szkół, które będą wisiały w godnym miejscu szkoły.

79 rocznica wybuchu II wojny Światowej
Oddział Biała Podlaska1 września z okazji 79 rocznicy wybuchu II wojny Światowej delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach, które rozpoczęły się Mszą Św. w intencji ojczyzny w kościele Św. Anny. Następnie uczestnicy przemarszowali na Plac Wolności pod jedno z najważniejszych miejsc pamięci w Białej Podlaskiej. To właśnie tutaj doszło do publicznej egzekucji wykonanej przez pluton hitlerowskiej policji w 1943r. na 26 wojownikach ruchu oporu. W czasie uroczystości odbyło się podniesienie flagi Państwowej, odśpiewanie hymnu i złożenie kwiatów przez delegację naszej szkoły

Projekt ZDZ - szkoły nowych możliwości
Oddział Biała PodlaskaOd dnia 1 sierpnia 2018 roku Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej oraz Technikum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej uczestniczą w realizacji projektu "ZDZ – szkoły nowych możliwości".

Projekt realizowany jest przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa 12 Edukacja, kwalifikacje kompetencje; Działanie 12.2 Kształcenie ogólne.

CELEM PROJEKTU jest wzmocnienie jakości kształcenia ogólnego realizowanego w szkołach ZDZ poprzez zapewnienie uczniom dodatkowych zajęć edukacyjnych, doposażenie pracowni w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz podwyższenie kompetencji i/lub kwalifikacji zawodowych kadry nauczycielskiej.

PROJEKT SKIEROWANY JEST DO:

  • 8 uczniów Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej,

  • 168 uczniów Technikum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej,

  • 8 nauczycieli Technikum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej.


ZAKRES OFEROWANEGO WSPARCIA
1. KURSY DLA NAUCZYCIELI KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO z zakresu wykorzystania e-podręczników i materiałów dydaktycznych dostępnych w Internecie i robotyki;
2. ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZE dla uczniów z zakresu matematyki (LO, Technikum), języka angielskiego (Technikum), języka rosyjskiego (Technikum);
3. WARSZTY dla uczniów z zakresu robotyki (Technikum);
4. WYJAZDY EDUKACYJNE, w tym zajęcia laboratoryjne dla uczniów LO oraz Technikum w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie;
5. DORADZTWO EDUKACYJNO-ZAWODOWE (grupowe i indywidualne) dla uczniów Technikum.

UCZESTNIKOM PROJEKTU ZAPEWNIAMY:

  • bezpłatne zajęcia pozalekcyjne dla uczniów,

  • profesjonalne doradztwo zawodowe dla uczniów,

  • materiały, urządzenia oraz pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji zajęć dla uczniów,

  • dokumenty potwierdzające uzyskanych kwalifikacji lub nabytych kompetencji (zaświadczenie/certyfikaty dla nauczycieli).


Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz dokumenty rekrutacyjne, tj. Regulamin rekrutacji oraz udziału w projekcie, formularze zgłoszeniowe wraz z innymi wymaganymi dokumentami od 3 września dostępne będą w Biurze Projektu, na stronie internetowej www.zdz.lublin.pl, oraz www.zdzbp.pl a także w sekretariacie szkoły.

BIURO PROJEKTU:
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie
ul. Królewska 15, pokój 2
20-109 Lublin
tel. 81 532 79 65
www.zdz.lublin.pl

Osoby do kontaktu bezpośredniego w Oddziale ZDZ w Białej Podlaskiej: Aneta Pawlik, email: a.pawlik@zdzbp.pl
Personel projektu Katarzyna Zabielska e-mail k.zabielska@zdz.lublin.pl, Dorota Grabowska e-mail d.grabowska@zdz.lublin.pl
Wycieczka do Drohiczyna i Korycin
Oddział Biała Podlaska14-ego czerwca 2018 roku logistycy wybrali się na wycieczkę przedmiotową do Drohiczyna i Korycin. Jako pierwsze zwiedzili muzeum diecezjalne w Drohiczynie. Następnie pojechali do Korycin, gdzie mieli możliwość obejrzenia Ziołowego Zakątka. Pani przewodnik oprowadziła grupę po ogrodzie botanicznym, zapoznając z hodowanymi roślinami oraz oprowadziła po firmie „Dary Natury”. Produkowane są tam ziołowe przyprawy oraz herbaciane mieszanki. Poza tłoczeniem oleju wszystkie wyroby w firmie produkowane są ręcznie. Zakończeniem wycieczki były warsztaty z tworzenia własnej herbaty i mieszanki przyprawowej.
Był to nasz kolejny wyjazd, w którym mieliśmy możliwość zweryfikowania teorii z praktyką.

Wycieczka krajoznawczo - turystyczna
Oddział Biała PodlaskaW dniu 30 maja odbyła się w naszej szkole wycieczka krajoznawczo-turystyczna tym razem klasy I TKL. Wycieczka odbyła sie do Malowej Góry połączona ze spływem kajakowym do Krzyczewa i ognieskiem integracyjnym. Kajakarstwo jest sportem, który pozwala nie tylko na wzmocnienie górnych partii ciała, ale jest również świetną rozrywką. Kajakarstwo to dla tych co chcą aktywnie spędzić czas i podziwiać piękne krajobrazy. Uczniowie dzięki takim wycieczkom upowszechniają aktywny wypoczynek sprawność fizyczną, kształtują potrzebę obcowania z przyrodą. Dostrzegają wartości we własnej kulturze narodowej. Ważnym elementem wychowania jest modelowanie określonego stylu wypoczynku, podróżowania, które ma ogromny wpływ na kształtowanie młodego człowieka i przygotowanie go do życia w społeczeństwie.
Opiekunami wycieczki byli: Agnieszka Jakoniuk, Wiktor Laszuk, Konstanty Kiryluk

LOGISTYCY ZDZ W JANOWIE PODLASKIM
Oddział Biała PodlaskaDnia 28.05.2018r. uczniowie trzech klas logistycznych wyjechali na wycieczkę przedmiotową do Janowa Podlaskiego. W pierwszym punkcie programu młodzi logistycy zwiedzili Zakład Produkcyjny "Bakalland" S.A.. Zapoznali się z przedmiotem i procesem produkcji, dystrybucją oraz magazynowaniem. Po zakończeniu obchodu po halach produkcyjnych i magazynowych, młodzież została poczęstowana wyrobami finalnymi.

Następnie logistycy pojechali do stadniny koni w Janowie Podlaskim. Pani przewodnik podczas spaceru opowiedziała historię stadniny, przedstawiła działalność i organizację oraz zapoznała z planem rozwoju stadniny.
Wycieczka pozwoliła logistykom na uzupełnienie wiedzy teoretycznej poprzez poznanie organizacji i działalności firm zlokalizowanych w Janowie Podlaskim – "Bakalland" i stadnina koni. Były to bardzo cenne doświadczenia w dziedzinie praktyki gospodarczej.

ZDZ zaprasza
Wygenerowano w sekund: 0.09 1,102,552 unikalne wizyty