04 Grudzień 2021 10:54
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Biała Podlaska - najnowsze aktualności

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Oddział w Białej Podlaskiej jest stowarzyszeniem oświatowym.


Prowadzimy szkoły dla młodzieży oraz dla dorosłych, organizujemy wszechstronne kursy i szkolenia.

Warto podkreślić, że wszystkie szkoły, które prowadzimy posiadają uprawnienia szkół publicznych.

Zajmujemy się kształceniem ustawicznym osób chcących zdobyć ciekawy zawód lub przekwalifikować się.
Pomagamy podwyższać kwalifikacje, zdobywać nowe uprawnienia oraz umiejętności.

Nasza firma należy do jednych z najbardziej prężnych odziałów ZDZ w Polsce. Ponad 60-letnie doświadczenie na polu edukacji gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług. Stawiamy na nowoczesność, jednocześnie pamiętając o przeszłości. Doskonałe wyposażenie sal wykładowych i pracowni dydaktycznych składa się na nasz i Państwa sukces.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej posiada wiodącą pozycję na Podlasiu. Uprawnienia formalne jakimi dysponuje nasza firma oraz wykwalifikowana kadra specjalistów, nauczycieli, wykładowców i egzaminatorów to nasza wizytówka. Tysiące zatrudnionych absolwentów Zakładu Doskonalenia Zawodowego jest gwarancją skutecznego kształcenia. Szkolenia, które prowadzimy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nasze doświadczenie i profesjonalizm sprawia, że każdego roku bierze w nich udział kilka tysięcy osób z całego regionu.Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów
DZIEŃ PATRONA W SZKOŁACH ZDZ
Oddział Biała Podlaska

DZIEŃ PATRONA W SZKOŁACH ZDZ
połączony z IV edycją Konkursu dla Gimnazjalistów
„Krzysztof Kamil Baczyński- poeta, żołnierz, czasu kurz…”
oraz  DNIEM  OTWARTYM

Dnia 22.04.2016 r. w Szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyła się wielka uroczystość – DZIEŃ PATRONA SZKOŁY. Obchody te połączone były z IV edycją Konkursu Recytatorskiego i Konkursu na prezentację multimedialną „Krzysztof Kamil Baczyński- poeta, żołnierz, czasu kurz…”, który przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Konkurs połączono z Dniem Otwartym. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 58 uczniów z 11 szkół, z czego do recytacji przystąpiło 43 uczniów z 11 szkół, a do prezentacji multimedialnej 15 uczniów z 4 szkół.


Konkurs zakładał następujące cele: popularyzację poezji K. K. Baczyńskiego, zapoznanie z faktami z życia poety, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka, krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia,rozwijanie zainteresowań literackich. Uczestnicy konkursu w kategorii „Recytacja” mieli za zadanie przygotować po jednym utworze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z listy dołączonej do regulaminui wyrecytować go w ciągu pięciu minut. Wśród proponowanych wierszy znalazły się następujące pozycje: Niebo złote ci otworzę...,Biała magia, Pioseneczka, Promienie, Wróble, Pragnienia, Ten czas, Z wiatrem,Źródło; Byłeś jak wielkie, stare drzewo,Co jest we mnie,Do matki,Dwie miłości,Dzieło dla rąk,Miłość, Pokolenie I, Pokolenie II, Rzeczy niepokój,Trzeba umieć ludzi pokochać...,Tych miłości, Wyroki, Z głową na karabinie, Historia, Których nam nikt nie wynagrodzi, Młot, Mój ty smutku cichy, On w wielości stoi, Z lasu, Świętość.Jury przy ocenie recytacji brało pod uwagę: stopień opanowania tekstu, dykcję, trafność interpretacji, ogólny wyraz artystyczny. Pierwsze miejsce w konkursie w kategorii „Recytacja” zajęła Beata Witek  , drugie miejsce zajęła  Monika Mielnicka trzecie miejsce zajęła Zofia Kulhawczuk.

Uczestnicy konkursu w kategorii „Prezentacja multimedialna” przygotowali prezentacje w programie Power Point. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę następujące kryteria prezentacji: szablon projektu (wzór prezentacji) i korelację z przedstawionym tematem, rozmieszczenie elementów na slajdach, animację (dobór techniki wyświetlania slajdu, tekstu na slajdzie), elementy dekoracyjne (pomysły na ożywienie prezentacji poprzez obrazy, dźwięki itp.), poziom merytoryczny (zgodność treści z faktami), kompozycję, styl, język. Pierwsze miejsce w konkursie w kategorii „Prezentacja” zajęła Magdalena Bulzak z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej, drugie miejsce zajęły Michaluk Amelia i Maksymiuk Joanna z Publicznego Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Ciciborze Dużym, trzecie miejsce zajęła Kłoczko Emilia z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Tucznej.

Uczniowie otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody, których fundatorem był Pan Dyrektor Szkół ZDZ Henryk Zacharuk.

W czasie Dnia Otwartego goście i uczniowie mieli zapewnione także inne atrakcje. Zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na następny rok szkolny. Zwiedzali szkołę oraz pracownie: informatyczną, fryzjerską, gastronomiczną, samochodową, biologiczną, siłownię. Mieli okazję poznać zainteresowania i osiągnięcia uczniów szkoły (grupy medialnej Forte, koła plastycznego, konkursów fryzjerskich i sportowych). W czasie przerwy na obrady jury odbył się pokaz  fryzur wykonanych przez uczniów szkoły pod okiem nauczycieli. Goście i gimnazjaliści mogli obejrzeć pokaz zagęszczania i przedłużania włosów, skorzystać z fachowych porad na temat pielęgnacji włosów oraz z bezpłatnej stylizacji, zabiegów i komputerowego doboru fryzur. W pracowni gastronomicznej odbył się poczęstunek przygotowany dla gości i gimnazjalistów przez uczniów. Prezentowano także „Carving”- sztukę dekoracji potraw. W pracowni pojazdów samochodowych odbyła się prelekcja na temat diagnostyki pojazdów, pokaz działania urządzenia GUTTMAN, układu zasilania paliwem silnika ZS COMMON RAIL, pracy układów zapłonowych różnych typów i monitora interaktywnego. Na siłowni gimnazjaliści mogli skorzystać z profesjonalnego sprzętu pod okiem instruktora, a także wziąć udział w konkursie „Wyciskania sztangi na leżąco”. W pracowni informatycznej odbył się pokaz działania drukarki 3D oraz monitora interaktywnego. W sali biologicznej gimnazjaliści zapoznali się z wyposażeniem pracowni (modelami, mikroskopem).Dzień Otwarty uświetnił także występ grupy medialnej Forte, która umiliła gościom czas oczekiwania na ogłoszenie wyników obrad jury. Konkurs tradycyjnie zakończono wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników.

ZDZ zaprasza
Wygenerowano w sekund: 0.12 1,102,555 unikalne wizyty